شیراز| قیمت‌های نجومی تورهای نوروزی؛ افزایش ۳۰۰ هزار تومانی تور کیش در منصفانه‌ترین حالت

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، با نزدیک شدن به ایام پایانی سال بازار تور سفرهای داخلی و خارجی نیز داغ می‌شود. تقاضای زیاد مردم برای سفر در تعطیلات نوروز فرصت خوبی برای آژانس‌های مسافرتی ایجاد می‌کند تا با بالا بردن قیمت‌ها سود زیادی به جیب بزنند.

هر چند قبل از شروع تعطیلات خبرهای مختلف از عدم افزایش قیمت تورهای مسافرتی به گوش می‌رسد و مسئولان تاکید بر برخورد با آژانس‌های متخلف دارند اما بررسی ما نشان می‌دهد که قیمت تورهای مسافرتی داخلی و خارجی با افزایش قیمت چشمگیری در این ایام روبه‌رو بوده است.

مقایسه قیمت تورهای زمستانه و تور نوروز ۹۷ در سایت‌های اینترنتی آژانس‌های مختلف مهر تاییدی بر افزایش قیمت آنها است. در بین تورهای خارجی تور ترکیه، دبی، ارمنستان و گرجستان با افزایش قیمت روبه‌رو بوده است اما ما به سراغ یکی از مقاصد مورد علاقه مردم برای سفر داخلی رفتیم و قیمت تور کیش را از چند آژانس جویا شدیم زیرا در بین تورهای داخلی تفاوت قیمت تور اسفندماه و تور نوروزی جزیره کیش واقعا چشمگیر بود.  

با یکی از تورهای مسافرتی که در سایت خود شروع قیمت تور کیش اسفندماه را از مبدا شیراز ۵۳۵ هزار تومان زده است تماس می‌گیرم و قیمت تورهای نوروزی آنها را به جزیره کیش جویا می‌شوم، خانمی آن بر خط می‌گوید: «بستگی به نوع پرواز، نوع هتل و تاریخ سفر قیمت‌هایمان متفاوت است».

قیمت ارزان‌ترین و گرانترین تور را می پرسم، می‌گوید: «ارزان‌ترین تور نوروزی ما در تاریخ‌های ۶ تا ۹ فرودین‌ماه است که اقامت شما در هتل ۳ ستاره است و قیمت تور برای هر نفر ۹۷۵ هزار تومان محاسبه می‌شود، اما در تاریخ‌ها ۲ تا ۵ فرودین و یا ۱۰ تا ۱۳ فرودین قیمت تورها برای هر نفر یک میلیون و ۸۵ هزار تومان می‌شود».

دلیل تفاوت قیمت چند برابری تور کیش در اسفندماه و نوروز را جویا می‌شوم که در جواب می‌گوید: «در نوروز کلا نرخ پروازها بالا می‌رود به همین دلیل قیمت تورها هم افزایش می‌یابد».

با آژانس دیگری تماس می‌گیرم بعد از خوردن یک بوق خانمی پاسخ می‌دهد، قیمت تورهای نورزوی شیراز به کیش را می‌پرسم، در پاسخ می‌گوید: «بستگی به هتل ۲ تا ۵ ستاره، نوع پرواز و تاریخ سفر قیمت‌های ما از ۸۹۰ هزار تومان شروع می‌شود و گران‌ترین تور ما نیز ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است که در لوکس‌ترین هتل اقامت خواهید داشت».

وارد سایت یکی از تورهای گردشگری شیراز می‌شوم، تا صفحه سایت را باز می‌کنم، صفحه چتی در گوشه سمت راست سایت بالا می‌آید و مشاور آنلاین آژانس بعد از سلام و خوش‌آمد در مورد قیمت تورهای کیش می‌گوید: قیمت تور کیش بستگی به هتل‌ها، تاریخ و پروازهای مختلف فرق می‌کند و قیمت‌های ما از ۸۰۰ هزار تومان آغاز می‌شود و گرانترین تور ما یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است».

به سایت برخی از آژانس‌ها مسافربری که سر زدیم متوجه شدیم که برای تورهای نوروزی جزیره کیش قیمتی اعلام نکرده‌اند با عبارت «اطلاع از قیمت‌ها با تماس تلفنی و حضوری» روبه‌رو شدیم و این نشان می‌دهد که این آژانس‌ها منتظر گران شدن بلیط هواپیما در این ایام هستند به همین دلیل از ارائه قیمت دقیق به مشتری سرباز می‌زنند.

این افزایش قیمت‌ها در حالی صورت گرفته است که با توجه به پکیجی که هر کدام از تورها در سایت‌های خود ارائه کرده‌‌اند در واقع کیفیت خدمات آنها نسبت به ماه اسفند تفاوتی ندارد و برخی آژانس‌های مسافرتی با اجاره کردن یک پرواز بدون توجه به سقف قیمت‌های مصوب قیمت مدنظر خود را برای آن پرواز اعمال و از این طریق سود زیادی کسب می‌کنند.

گزارش از ثریا ستاری

انتهای پیام/ش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *