گرگان| سفر وزیر ورزش به گلستان؛ از عدم پاسخگویی درباره وضعیت کشتی تا کلنگ‌زنی کارخانه تخم‌مرغ

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، مسعود سلطانی‎فر، وزیر ورزش و جوانان صبح امروز سفر کاری خود را به استان گلستان آغاز کرد، گرچه ضرب‎آهنگ حضور مدیران ارشد کشور و مقامات عالی ورازتخانه‎ای در استان گلستان در سال‎های گذشته خوب بوده اما خروجی حضور این مسئولان در استان گلستان اندک بود.

مهم‌ترین دستاوردی که می‎توانست حضور وزیر ورزش جوانان برای استان گلستان داشته باشد تامین اعتبار برای ساخت سالن ۶ هزار نفری استادیوم شهدای استان گلستان بود که پیشرفت ۱۸ درصدی را شاهد بود اما این پروژه‎‎ هم به علت محدودیت اعتبارات بنا شد در سال ۱۳۹۸ به بهره‎برداری برسد.

گرچه استاندار گلستان و مدیرکل ورزش و جوانان در تلاش بودند که این پروژه برای ایام دهه فجر چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی به مرحله بهره‎برداری برسد اما به نظر می‎رسد که تلاش مسئولان استانی در این مهم بی‎نتیجه بود.

مسعودسلطانی‌فر در گفت‎وگو با خبرنگاران در حاشیه بازدید از استادیوم شهدای ۱۵ هزار نفری شهرستان گرگان و سالن ۶ هزار نفری این شهرستان به این مهم تاکید کرد که دولت همه تلاش خود را می‎کند تا در ۳ سال آینده پروژه‎های نیمه‎تمام با پیشرفت فیزیکی بالای ۷۰ درصد را به اتمام برساند.

وی افزود: با اجرای برنامه مشارکتی با وجود اینکه استادیوم ۶ هزار نفری کریم آباد گرگان پیشرفت فیزیکی کمتر از ۷۰ درصد را دارد این پروژه را در سال ۱۳۹۸ به مرحله بهره‎برداری برسانیم.

وزیر ورزش و جوانان یادآور شد: دولت بنا دارد برای چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در هر هفته یک پروژه بزرگ را در کشور راه‎اندازی کند و ۴۰ پروژه بزرگ را به مناسبت چهلمین‎سال پیروزی انقلاب اسلامی به بهره‎برداری برساند.

عطرافشانی گلزار شهدا و تجدید میثاق با شهدا یکی دیگر از برنامه‎هایی وزیر ورزش و جوانان در شهر گرگان بود ، سلطانی‎فر همچنین با حضور بر سر مزار شهید ذورقی، شهید مدافع حرم استان گلستان ادای احترام کرد.

نشست هم‎اندیشی با هیئت‎های ورزشی و سازمان‎های مردم‎نهاد استان گلستان یکی دیگر از برنامه‎های وزیر ورزش و جوانان در استان گلستان بود که در این جلسه بهمن طیبی، مدیر کل ورزش و جوانان به موضوع برگزاری سومین المپیاد ورزشی استان گلستان در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷ اشاره کرد و اظهار داشت: در استان گلستان ۳۰۰ هزار ورزشکار داریم و ۱۰۰ هزار ورزشکار سازماندهی شده در سالن‎های ورزشی فعالیت دارند.

وی تاکید کرد که استان گلستان توانسته در کسب مدال‎های کشوری و بین‎المللی  ۱۰۰ درصد رشد داشته باشد و از افزایش ۶۰۰ درصدی اعتبارات در سالجاری خبر داد.

طیبی همچنین یادآور شد: ۱۲۶ سمن در استان گلستان فعالیت می‎کنند و استان گلستان پایتخت ازدواج آسان کشور به‎شمار می‎رود.

سید مناف هماشمی، استاندار گلستان نیز از افتتاح ۴۰ پروژه بزرگ و تاثیرگذار در استان گلستان همزمان با چهلمین‎سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خبر داد و گفت: در سال آینده در تلاش هستیم که ۱۰۰ درصد میزان اشتغال استان رشد کند و همچنین امیدواریم ۱۰۰ درصد اعتبارات ورزش و جوانان استان گلستان افزایش یابد.

وی تصریح کرد: در حوزه ورزش برخی از قدم‎ها مانند ستاد خیرین و بهره‎گیری از کمک سرمایه‎گذاران در استان باید دنبال شود و اعتقاد داریم با افزایش اعتبارات نیز مشکلات حوزه ورزش و استان گلستان حل نمی‎شود.

نمایندگان مردم استان گلستان نیز در این جلسه به کمبود فضای ورزشی در استان گلستان و سرانه فضای ورزشی برای یک گلستانی اشاره کردند و از وزیر ورزش و جوانان خواستند که برای بهبود شرایط استان با توجه به ظرفیت ورزشی تلاش کند.

اسدالله قره‎خانی، نماینده مردم علی‎آبادکتول به این مهم تاکید کرد که ۰٫۵۶ درصد سرانه ورزشی برای یک گلستانی است و این در حالی است که به صورت میانگین در کشور این سرانه برای هر ایرانی یک متر و در جهان ۲ متر است.

نمایندگان سمن‎ها و هئیت‎های ورزشی نیز به کبود امکانات ورزشی به ویژه برای بانوان، توجه به اصل ۴۴ و استفاده از سمن‎ها، فراهم شدن شرایط بیمه تامین اجتماعی و بازنشستگی برای مربیان ورزشی تاکید کردند.

سلطانی‎فر، وزیر ورزش و جوانان در این جلسه نیز تاکید کرد که ۸۰ درصد اشتغالزایی در کشور مربوط به جوانان است و  ابراز امیدواری کرد که در آینده شرایط اقتصادی و اشتغال جوانان بهبود یابد.

گرچه سلطانی‎فر در این جلسه عنوان کرد که در گذشته خیلی از فدارسیون‎های ما بلاتکلیف بودند و در حال حاضر یک فدراسیون آن هم به علت به‎کارگیری در جای دیگر با سرپرست اداره می‎شود اما پس از این جلسه و در طول سفر خود در استان گلستان به خبرنگاران درباره وضعیت فدراسیون کشتی پاسخی نداد و مشخص نکرد که وضعیت ورزش نخست کشور چگونه رمشخص می‎شود.

گرچه بسیاری از ورزشکاران در استان گلستان تمایل داشتند که وزیر ورزش و جوانان پروژه‎های بزرگ ورزشی را در استان کلنگ‎زنی و راه‎اندازی کند اما ساخت مجموعه صنعتی تولید تخم‌مرغ و افتتاح جاده سد کبودوال با حضور وزیر ورزش و جوانان کلنگ‎زنی شد که این موضوع نشان می‎دهد که استان گلستان هنوز برای رسیدن به جایگاه اصلی خود در حوزه ورزش و جوانان باید صبر بیشه‎کند تا شاید سیاست‎های دولت‌مردان نسبت به این استان تغییر کند.

به نظر می‎رسد کلنگ‌زنی مجموعه صنعتی تخم‎مرغ مهم‌ترین برنامه‎ای امروز وزیر ورزش و جوانان در استان گلستان بود و شاید این مهم بیانگر آن باشد که اولویت مسئولان ارشد کشور به این طلای سفید و حل بحران اشتغال است نه ورزش، گرچه گله‎مندی‎هایی نیز از سوی سمن‎ها و فعالان بخش جوانان در وزیر ورزش و جوانان بیانگر وجود برخی ناکامی‎ها در این حوزه است.

سلطانی‎فر، وزیر ورزش و جوانان با حضور در شهرستان گنبدکاووس از پیست اسب‎دوانی این شهرستان بازدید کرد و در این بازدید به این مهم تاکید کرد که با توجه به اهمیت برگزاری مسابقات اسبدوانی و وضعیت مجموعه سوارکاری گنبدکاووس امکانات این مجموعه توسعه می‌یابد.

سفر وزیر ورزش و جوانان در استان گلستان غروب امروز به اتمام رسید و سلطانی‌فر استان گلستان را به مقصد تهران ترک کرد حال باید منتظر ماند که پس از این حضور در استان گلستان، موضوعاتی درباره حضور استان گلستان در لیگ فوتبال، تکمیل سالن ۶ هزار نفری گرگان و پروژه‎های ورزشی نیمه‎تمام استان به‎کجا می‎رسد و آیا این حضور توانسته دیدگاه وزیر ورزش و جوانان را نسبت به استان گلستان تبیین کند یا خیر.

انتهای پیام/ش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *