ارومیه| بسته جامع سرمایه‌گذاری در آذربایجان غربی ارائه می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، استاندار آذربایجان غربی شامگاه دوشتبه مدیرکل امور اقتصادی و دارائی آذربایجان غربی از بخش‌های مختلف این اداره کل و خزانه معین آذربایجان غربی بازدید کرد.

استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه پرداخت مطالبات ۴۸۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی از دولت در اولویت دستگاه‌های اجرایی است گفت: مرکز خدمات سرمایه‌گذاری باید جایگاه و هویت مستقل و بارزی در آذربایجان غربی داشته باشد تا به‌راحتی در دسترس مردم و سرمایه‌گذاران قرار گیرد.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به برنامه‌های مدیریت اقتصادی استان در سال آتی خاطرنشان کرد: امسال اهتمام بیشتری در راستای کاهش بدهی‌های دولت با تهاتر و سایر ابزارهای مالی انجام می‌شود.

وی افزود: پیمانکاران بخش خصوصی باید با ابزارهای لازم ازجمله اسناد خزانه و اسناد تسویه و سایر راهکارهای قانونی موردحمایت مسئولان استانی واقع شوند چراکه بخش خصوصی، اساس توسعه و آبادانی است.

استاندار آذربایجان غربی تصریح کرد: سیاست دولت دوازدهم بر حمایت عملی از بخش خصوصی به‌منظور توانمندسازی آن است.

پکیج جامع سرمایه‌گذاری در آذربایجان غربی ارائه می‌شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری آذربایجان غربی در این بازدید گفت: مرکز خدمات سرمایه‌گذاری و دستگاه‌های اجرایی مرتبط به‌عنوان متولی سرمایه‌گذاری استان باید ظرف ۳ ماه بسته کامل و مدرن سرمایه‌گذاری آذربایجان غربی را ارائه دهند.

رضا حسینی بیان کرد: این بسته باید در قالب قالب‌های استاندارد یونی دو، پروژه‌های آماده و فیلم معرفی توانمندی‌های آذربایجان غربی هر چه سریع‌تر آماده شود.

آذربایجان غربی استان پیشتاز در تهاتر بدهی پیمانکاران است

معاون نظارت مالی و رئیس خزانه معین آذربایجان غربی نیز در این مراسم گفت: مصوب درآمدهای استان برای سال ۹۶ یک صد و ۳ هزار میلیارد تومان بود که از این میزان ۸۳ درصد نسبت به متوسط ۱۱ ماهه وصول‌شده که میانگین وصول هرماه  ۷۰میلیارد تومان است و انتظارمی رود این رقم در اسفندماه، بیشتر از میانگین ۱۱ ماهه باشد.

طهماسب حاجی حسینلو افزود: آذربایجان غربی یکی از استان‌های پیشتاز در سطح کشور در تهاتر بدهی پیمانکاران است که ۲۰ میلیارد تومان در این ارتباط برای پیمانکاران نهایی شده و حدود ۳۰ میلیارد تومان نیز در مراحل پایانی است.

ناصر حضرتی پر رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان غربی نیز در این مراسم با اشاره به تعامل و ارتباط بهینه بین دستگاه‌های اجرایی و نظارتی آذربایجان غربی اظهار داشت: شفافیت فرآیندهای مالی و انجام مکانیزه تخصیص اعتبارات دستگاه‌های اجرایی استان سبب شده که برعکس سنوات قبل، اکنون سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و خزانه معین از خلوت‌ترین نهادهای موجود در روزهای پایانی سال باشند.

۳۹ میلیارد تومان اسناد خزانه در آذربایجان غربی باطل شد

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان غربی نیز با اشاره به برنامه‌ها و پروژه‌های ابلاغی ذیل سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: اجرای سیاست‌های مزبور دولت تدبیر و امید، مبنی بر تجمیع حساب‌های دستگاه‌های اجرایی که بالغ‌بر ۳ هزار و ۶۰۰ فقره است ضروری به نظر می‌رسد.

داود غفارپور گفت: از این تعداد یک هزار و ۵۸۰ فقره در راستای خزانه‌داری الکترونیک و پرداخت الکترونیک، مسدود شده و اکنون تمام حساب‌های دولتی تنها ۲۰۲۰ مورد است که این امر نشان از تحقق برنامه شفاف‌سازی و هدفمندسازی عملیات مالی در این اداره کل است.

وی افزود: استفاده از سیستم “بانک‌نت” و حذف صدور چک دستی، شناسایی و مستندسازی فرایندهای خزانه، تجمیع حساب‌ها، تحقق امور مربوط به شفاف‌سازی عملیات مالی دولت را از اقدامات اداره کل اقتصادی و امور دارایی آذربایجان غربی برشمرد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: ۳۹ میلیارد تومان اسناد خزانه در سال جاری با همکاری و تعامل سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان و تبدیل آن به اعتبارات نقدی برای پرداخت فوری مطالبات پیمانکاران باطل شده است.

۳۹ میلیارد تومان اسناد خزانه در آذربایجان غربی باطل شد

داود غفارپور نیز با اشاره به برنامه‌ها و پروژه‌های ابلاغی ذیل سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: اجرای سیاست‌های مزبور دولت تدبیر و امید، مبنی بر تجمیع حساب‌های دستگاه‌های اجرایی که بالغ‌بر ۳ هزار و ۶۰۰ فقره است ضروری به نظر می‌رسد.

وی گفت: از این تعداد یک هزار و ۵۸۰ فقره در راستای خزانه‌داری الکترونیک و پرداخت الکترونیکی، مسدود شده و اکنون تمام حساب‌های دولتی تنها ۲۰۲۰ مورد است که این امر نشان از تحقق برنامه شفاف‌سازی و هدفمندسازی عملیات مالی در این اداره کل است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان غربی افزود: استفاده از سیستم “بانک‌نت” و حذف صدور چک دستی، شناسایی و مستندسازی فرایندهای خزانه، تجمیع حساب‌ها، تحقق امور مربوط به شفاف‌سازی عملیات مالی دولت را از اقدامات اداره کل اقتصادی و امور دارایی آذربایجان غربی برشمرد.

وی خاطرنشان کرد: ۳۹ میلیارد تومان اسناد خزانه در سال جاری با همکاری و تعامل سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان و تبدیل آن به اعتبارات نقدی برای پرداخت فوری مطالبات پیمانکاران باطل شده است.

انتهای پیام/ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *