سمنان| اقامت مسافران نوروزی در استان سمنان ۱۱درصد افزایش یافت

مهدی کردان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سمنان اظهار داشت: این آمار از ۲۷ اسفندماه سال ۱۳۹۶ تا سوم فروردین سال ۱۳۹۷ جمع‌آوری شده است و بر این اساس استقبال مسافران نوروزی برای اقامت در اقامتگاه‌های این استان ۱۱ درصد افزایش یافت.

وی با اعلام اینکه از ۲۷ اسفند ماه سال ۱۳۹۵ تا سوم فروردین سال ۱۳۹۶ در مجموع هشت هزار و ۸۰۹ نفر در هتل‌ها، مهمانپذیرها، هتل‌آپارتمان‌ها، متل‌ها و مجتمع‌های گردشگری استان سمنان اقامت کردند افزود: این در حالی است که میزان اقامت مسافران نوروزی در مدت مشابه امسال ۹ هزار و ۷۷۸  نفر تا سوم فروردین امسال بوده است.

رئیس جامعه هتل‌داران و مهمان‌پذیرداران استان سمنان با بیان اینکه در تعطیلات نوروزی امسال تا پایان سوم فروردین ۱۳۹۷ میزان اشغال فضاهای اقامتی این استان به عدد ۹۷ درصد رسید تصریح کرد: این در حالی است که در همین مدت در سال گذشته ۸۸ درصد فضاهای اقامتی هتل‌ها، مهمانپذیرها، هتل‌آپارتمان‌ها، متل‌ها و مجتمع‌های گردشگری استان سمنان اشغال شد.

کردان با اشاره به دلایل افزایش استقبال مسافران نوروزی برای اقامت در مراکز اقامتی استان سمنان عنوان کرد: بر اساس نظرسنجی انجام‌شده برگزاری برنامه‌های جانبی مفرح و بازارچه‌های صنایع دستی کنار برگزاری تورهای گردشگری درون‌شهری رایگان از مهم‌ترین این عوامل بوده است.

وی درباره ظرفیت پذیرش واحدهای اقامتی استان سمنان عنوان کرد: مراکز اقامتی استان سمنان در مجموع برای بیش از یک‌هزار و ۶۸۰ مسافر نوروزی در هر شب ظرفیت اقامت دارند.

انتهای پیام/ز*

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *