زاهدان| واکنش آیت‌الله ‌سلیمانی به دخالت برخی نمایندگان در انتصاب مدیران سیستان و بلوچستان

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان، آیت‌الله عباسعلی سلیمانی امروز در جلسه شورای اداری سیستان و بلوچستان در استانداری این استان اظهار داشت: دوره نمایندگی نماینده‌های شریف می‌گذرد بعد مردم عزیز از آن‌ها می‌پرسند که کار جمعی برای استان چه کرده‌اید؟ اینکه آقای نماینده اصرار کند فعلان شخص مدیر فلان دستگاه باشد و فلان شخص نباشد، این کار نماینده نیست.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: نماینده با این کار خودش را سبک می‌کند نماینده شأن خودش را نمی‌داند. زمانی شأن خودش را می‌داند که در مجمع کارهایی عمومی استان را به جدیت پیگری کند.

وی ادامه داد: وظیفه نمایندگان این است که به سراغ استاندار، فرمانداران و بخشداران بروند و بپرسند که چه گره کوری دارید تا از شما حمایت کنیم. نه اینکه بگویند فلان شخص بخشدار یا فلان شخص فرماندار باشد و اگر نباشد چنین و چنان می‌شود.

آیت الله سلیمانی ادامه داد: شأن نمایندگی را گم نکنید. جای نمایندگی را خوب بفهمیم و بدانیم که وظیفه ما برای حمایت استان که رای مردم امانت ما هست چه باید باشد. توقع ما از نمایندگان این است که مسئله خشکسالی را پیگیری کنند.

نماینده‌ها پیگیر حل مشکل خشکسالی در شمال و جنوب استان باشند

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان تصریح کرد: واقعا سیستان و بلوچستان از خشکسالی در رنج است و آن گونه که باید برای خشکسالی جنوب و شمال استان پیگیری شود، پیگیری نشده است. متاسفانه بعد از حدود ۱۸-۱۹ سال خشکسالی توجهی به سهم کشاورزی مردم نشده که این یک نوع جفا است.

وی در ادامه با اشاره به خسارت خشکسالی به کشاورزی شمال استان، گفت: در شمال استان خبر دادند که گندم‌های سبز شده به دلیل نرسیدن آب، خشک شده و هیچ عایدی به کشاورز نرسیده است. این را هم نمایندگان عزیز و شریف باید در مجمع با جدیت پیگیری کنند.

سلیمانی با اشاره بر ضرورت رفع مشکل کشاورزان استان، گفت: نباید به این مردم با این همه وفامندی به نظام که در همه عرصه‌های انتخابات و راهپیمایی‌ها حضور دارند، در ارائه خدمات کم توجه باشیم.

انتهای پیام/ش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *