همدان| ۲۵ هزار حامی از ایتام و فرزندان محسنین همدانی حمایت می‌کنند

جمشید محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان اظهار داشت: بیشترین حامیان طرح “اکرام ایتام” و “طرح محسنین” در استان همدان را کارمندان و بازاریان تشکیل می‌دهند.

وی افزود: زنان خانه‌دار، کارگران، پزشکان و اساتید دانشگاه به ترتیب بیشترین حامیان ایتام و فرزندان محسنین کمیته امداد در استان همدان هستند که کودکان زیرپوشش این طرح‌ها را حمایت می‌کنند.

محمدی گفت: در کنار فرزندان محروم از نعمت پدر، فرزندان هستند که پدران آن‌ها علی‌رغم میل باطنی‌شان به دلیل بیماری، کهولت، از کارافتادگی و گسستن از فضای خانوادگی توان اداره زندگی خود را نداشته و تأمین معیشت خانواده بر دوش زنان سرپرست خانوار نهاده شده است که برخی از این فرزندان زیرپوشش طرح”محسنین” هستند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان همدان با اشاره به اینکه در استان همدان ۳ هزار و ۸۴۹ یتیم و سه هزار و ۳۹۲ فرزند محسنین وجود دارد، بیان کرد: ۲۴ هزار و ۹۴۰ حامی از آن‌ها حمایت‌های مادی و معنوی می‌کنند.

محمدی با بیان اینکه حامیان علاوه بر پرداخت سرانه ماهانه، تلاش می‌کنند مشکلات معیشتی، درمانی، مسکن و جهیزیه فرزندان معنوی خود را نیز حل کنند، عنوان کرد: حامیان هرماه پیگیر مشکلات تحصیلی فرزندان معنوی خود نیز هستند.

وی با اشاره به ۲۰ میلیارد تومان پیش‌بینی درآمد سال ۹۷ ابراز کرد: با حمایت‌های همه‌جانبه حامیان و خیران می‌توانیم گام‌های مؤثرتری را برای برطرف شدن تمامی مشکلات ایتام و فرزندان محسنین تحت حمایت کمیته امداد استان همدان برداریم تا آن‌ها بتوانند با آرامش خیال به مقاطع بالایی در زندگی،تحصیل و موقعیت‌های اجتماعی دست یابند.

انتهای پیام/م

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *