ایلام| بزرگداشت مفاخر و شخصیت‌های بزرگ و اثر‌گذار ایلام برگزار شود

به گزارش تسنیم از ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی عصر امروز در جلسه انجمن آثار و مفاخر فرهنگی استان ویژه بزرگداشت «مقام علمی دکتر محمد عبدالهی» اظهار داشت: پاسداری از خدمات ارزشمند علمی و فرهنگی اندیشمند فرهیخته زنده‌یاد دکتر محمد عبدالهی جامعه شناس بزرگ ایلامی راه رسیدن به توسعه استان است.

استاندار ایلام گفت: تلاش شود تا این بزرگداشت در شان مردم ایلام برگزار شده و تلاش شود تا حضور جوانان در این بزرگداشت به صورت گسترده باشد تا با الگو گیری از مقام علمی دکتر محمد عبدالهی نام ایلام را بر گستره علم و دانش ایران و جهان به اهتزاز در آورند.

وی بیان کرد: بزرگداشت مفاخر و شخصیت های بزرگ و اثر گذار در حوزه های مختلف سبب ساز رشد و بالندگی فرهنگ اصیل و مترقی اسلامی ـ ایرانی و فرهنگ سازی عمیق و فراگیر در استان ایلام است و مجموعه مدیریت استان به جد از چنین برنامه هایی حمایت تام دارد.

سلیمانی دشتکی تصریح کرد: استان ایلام از مفاخر و شخصیت‌های ماندگار و بزرگی مانند دکتر محمد عبدالهی، آیت الله حیدری ایلامی در عرصه‌های مختلف برخوردار است که مانند ستارگانی در آسمان استان می‌درخشند و در عین حال برگزاری آیین بزرگداشت برای آنها به برنامه‌ریزی‌های دقیق و کارشناسانه نیاز دارد.

استاندار ایلام به برگزاری آیین‌های نکوداشت مفاخر استان ایلام اشاره و تاکید کرد: بزرگداشت مفاخر استان ایلام باید انگیزه و پویایی مضاعفی در میان نسل جوان امروز ایجاد کرده و زمینه را برای آشنایی هر چه بیشتر این نسل با فرهنگ و تمدن درخشان اسلامی و ایرانی آماده کند.

به گزارش تسنیم کتر محمد عبداللهی در اول شهریور ۱۳۲۳ در ایلام به دنیا آمد.وی درسال ۱۳۴۹ لیسانس خود را در رشته علوم اجتماعی از دانشگاه تهران اخذ کرد و سه سال بعد موفق به دریافت کارشناسی ارشد جامعه شناسی از همین دانشگاه شد.

دکتر عبداللهی در سال ۱۳۵۷ از دانشگاه میشیگانآمریکا دکترای جامعه شناسی گرفت. وی از سال ۱۳۷۸ تا ۱۳۸۲ رئیس انجمن جامعه شناسی ایران بود و علاو بر آن عضو شورای پژوهشی دانشگاه علامه طباطبایی (۱۳۶۲- ۱۳۸۲)، عضو شورای عالی برنامه ریزی علوم انسانی وزارت علوم، عضو شورای عالی ترویج کشاورزی وزارت کشاورزی، عضو کمیته تحصیلات تکمیلی گروه علوم اجتماعی پیام نور (۱۳۸۱- ۱۳۸۳)، مدیر گروه جامه شناسی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی (برای سه دوره ۶ ساله) بود.

دکتر محمد عبداللهی شامگاه جمعه ۳ دی ماه ۱۳۸۹ درگذشت.

انتهای پیام/ش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *