همدان|پلیس با خودروهای دارای برچسب تبلیغاتی و شیشه دودی در همدان برخورد می‌کند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، سرهنگ علی فکری صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از تخلفاتی که بعضاً در سطح شهر دیده می‌شود تیره کردن شیشه خودرو توسط برچسب است که اصطلاحاً به دودی کردن شیشه خودرو معروف است.

وی افزود: همچنین اقدام به نصب برچسب‌های تبلیغاتی از سوی شرکت‌ها و برخی فروشگاه‌ها بدون مجوز نیز جزء تخلفات شایع این روزها به‌ویژه در سطح شهر همدان است.

فکری با بیان اینکه به استناد ماده ۲۲۱ آیین‌نامه راهنمایی و رانندگی نصب پرده یا کرکره یا هر چیز دیگری که مانع دید راننده وسیله نقلیه شود ممنوع است، گفت: این اقدامات خود یکی از دلایل وقوع تصادف می‌شود..

رئیس پلیس راهور استان همدان عنوان کرد: همچنین به استناد ماده ۲۰۷ آیین‌نامه راهنمایی و رانندگی نصب هر نوع علائم و پلاک‌های متفرقه و همچنین الصاق یا نصب یا نقش هر نوع آگهی، نوشته، عکس و نوشتن عبارات و ترسیم نقوش روی شیشه‌ها یا بدنه درونی یا بیرونی وسایل نقلیه به‌منظور تجارت، تبلیغ، نمایش و مانند آن ممنوع است، مگر بر اساس ضوابطی که به پیشنهاد شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور به تصویب وزیر کشور خواهد رسید و در مورد جاده‌ها با تصویب وزارت راه و ترابری اقدام می‌شود.

فکری تأکید کرد: در هفته گذشته در برخورد با این تخلف بیش از یک هزار دستگاه خودرو به دلیل ارتکاب این دو تخلف متوقف که ضمن اینکه برابر قانون مبلغ ۵۰۰ هزار ریال اعمال قانون شده‌اند، راننده موظف به رفع نقص و کندن برچسب‌های نصب شده بر روی خودرو شد.

وی ابراز کرد: از رانندگان درخواست می‌کنم که از دودی کردن شیشه و چراغ‌های خودروی خود جداً پرهیز کنند.

انتهای پیام/م

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *