کرمان| ۸۰ درصد از زندانیان فقیر و نیازمند هستند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بردسیر، اصغر جهانگیر امروز عصر در جشن روز نسیم مهر روز حمایت از خانواده زندانیان با بیان اینکه پدیده جرم از خطرناکترین معضلات تاریخ بشریت است که از ابتدای خلقت بشر هم بوده است اظهار داشت: بحث حبس و زندان یکی از موارد مهارکردن جرم برای برگرداندن امنیت به کار می‌رود.

رئیس سازمان زندان‌های کشور تصریح کرد: در محیط زندان انسان به دلیل شرایط جدید از خانواده فاصله گرفته و زندان سبب شده تا نقش‌هایی مثل پدری و همسری را از دست بدهد.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری بر کاهش جمعیت کیفری کشور تاکید دارند افزود: در کنار زندانیان خانواده‌های آنها قرار دارند که هیچ نقشی در به وجود آمدن جرم توسط سرپرست خانوار نداشتند و امروز گرفتار شدند.

جهانگیر با اشاره به اینکه نگاه سنگین اجتماعی، کار و محل تحصیل فرزندان تحت‌الشعاع زندگی فرزندان نیز می‌شود گفت: این امکان وجود دارد تا زمینه بزهکاری برای خانواده‌ها نیز ایجاد شود و از این جهت از آنها حمایت می‌شود.

وی با بیان اینکه اگر در همسایگی ما از این خانواده‌ها وجود دارد و از کنار آنها بگذریم این آسیب خانواده ما را نیز در بر می‌گیرد عنوان کرد: از این جهت روز پنج خرداد به‌عنوان روز ملی نسیم مهر و روز حمایت از خانواده زندانیان نامگذاری شد.

رئیس سازمان زندان‌های کشور با اشاره به اینکه باید این روز به‌عنوان یک فرهنگ در جامعه نهادینه شود افزود: کشوری هستیم که هر جایی که مردم حضور یافتند پیروزی حاصل شده است و دفاع مقدس یکی از این نمونه‌های حضور مردم است.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین اثرات این است که نشاط معنوی در جامعه ایجاد می‌شود و هر نیکی که بکنیم به خانواده خودمان باز خواهد گشت گفت: امروز خانواده‌های نیازمند زیادی در بین زندانیان است.

جهانگیر با اشاره به اینکه قریب ۸۰ درصد از زندانیان فقیر و نیازمند هستند و همین موضوع باعث ارتکاب جرم شده است بیان کرد: خانواده‌های این زندانیان وضعیت بدتری دارند.

رئیس سازمان زندان‌های کشور با بیان اینکه اولین جرم استان کرمان در ارتباط با جرائم مواد مخدر است که خانواده‌های خود را نیز گرفتار کردند افزود: ۶ درصد از جمعیت کیفری استان کرمان خانم‌ها هستند در حالی که میانگین جمعیت کیفری نسوان در کشور دو درصد است.

وی با بیان اینکه ۴۰ درصد از زنانی که در زندان هستند ملاقات‌کننده ندارند و حتی خانواده‌های آنها حاضر نیستند به ملاقات آنها بروند گفت: در این روزهای عزیز ماه مبارک رمضان به یاری خانواده‌های زندانیان برویم تا به یاری خدا جامعه‌ای به دور از جرم داشته باشیم.

انتهای پیام/ش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *