ساری| پلیس با ناهنجاری‌های اجتماعی سواحل مازندران برخورد جدی می‌کند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، به نقل از پایگاه خبری پلیس مازندران، سردار سید محمود میرفیضی در نشست تخصصی طرح تابستانه و ساماندهی دریا اظهار داشت: مازندران یکی از مهم‌ترین قطب‌های گردشگری کشور است و وجود مواهب الهی نظیر دریا و جنگل موجب افزایش حضور مسافران و گردشگران از اقصی نقاط کشور در این استان می‌شود.

وی ارتقا امنیت اجتماعی و ایجاد بستری مناسب برای استفاده عامه مردم از مواهب الهی و گردشگری استان را از مهم‌ترین مولفه‌های پلیس در اجرای طرح تابستانه برشمرد و افزود: اقدامات نیروی انتظامی در طرح‌های تابستانه در چندین بخش پیش‌بینی و تعریف شده است که می‌توان به اقدامات انتظامی، ترافیکی، امنیتی و اجتماعی آن اشاره کرد.

فرمانده انتظامی مازندران با اشاره به بروز برخی ناهنجاری اجتماعی و اخلاقی در سواحل و تفرجگاه‌ها از سوی برخی افراد ناآگاه با تاکید بر ضرورت پیشگیری و مقابله هرگونه ناهنجاری اجتماعی، افزود: رعایت هنجارهای اسلامی از مطالبات به حق مردم است.

میرفیضی با اشاره به اینکه اولویت پلیس در اجرای عدالت اجتماعی در طرح‌های انتظامی ایجابی است، گفت: در این راستا فردی حق تخطی از قانون را ندارد و انتظار نیروی انتظامی از عامه مردم در سواحل، پارک‌ها و تفرجگاه‌ها توجه به دغدغه‌های دیگران است.

وی با بیان اینکه پیشگیری، کنترل، مهار و مقابله با جرائم و ناهنجاری‌های اجتماعی از مهمترین ماموریت‌های پلیس در طرح ساماندهی سواحل و طرح‌های تابستانه است، تصریح کرد: نقش مشارکت‌های مردمی و انجام وظایف شهروندی از سوی شهروندان و مسافران نقشی مهم و اثر گذار است.

میرفیضی کاهش آسیب‌های اجتماعی با استفاده از اقدامات فرهنگی را از دیگر اولویت‌های نیروی انتظامی در اجرای طرح‌های تابستانه برشمرد و گفت: برای این منظور تمامی متولیان فرهنگی بیشترین مسئولیت را در راستای ارتقا فرهنگ ایرانی و اسلامی و ارزش‌های دینی برعهده دارند.

فرمانده انتظامی مازندران کاهش ۲۸ درصدی غریق را از مهم‌ترین دستاوردهای نیروی انتظامی و سایر دستگاه‌های متولی طرح سالم‌سازی دریا در سال گذشته عنوان کرد و گفت: بیشترین آمار غریق استان در این ایام مربوط به شنا در خارج از مناطق اجرای طرح و شنا ممنوع بوده است.

وی با اشاره به وجود ۱۲۰ شهرک ساحلی، ۷۱ تفرجگاه و ۱۳ شهر ساحلی از وجود ۳۶۱ منطقه شنا ممنوع در طول نوار ساحلی خبر داد و تصریح کرد: آزادسازی حریم دریا از دیگر موضوعاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد و حریم دریا باید توسط متصدیان شهرک‌های ساحلی رعایت شود.

میرفیض با اشاره به اینکه اقدامات ایجابی پلیس در طرح دریا یکی از رویکردهای موثر برای کاهش آسیب‌های اجتماعی است، افزود: راه اندازی نمایشگاه آسیب‌های اجتماعی، طرح مشاوره فعال، تئاتر درمانی، استفاده از ظرفیت‌های رسانه استانی، فضای مجازی و استفاده از توانمندی‌های گروه‌های تبلیغی و فرهنگی مردم نهاد از جمله این اقدامات است.

انتهای پیام/ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *