سنندج| ستاد دیه ۱۰ هزار و ۶۷۹ زندانی جرائم غیرعمد را ‌در کشور آزاد کرد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، علی مهربان شامگاه چهارشنبه در مراسم جشن گلریزان که با حضور مسئولان استان کردستان در در مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج برگزار شد اظهار داشت: امروز همه مردم برای یک امر و کار خیرخواهانه دور هم جمع شده‌اند و قطعاً همه ما دغدغه آزادی زندانیان جرائم غیرعمد را داریم.

وی گفت: امروز شاهد حضور خوبان و نیک‌اندیشانی بودم که برای آزادی تعدادی از زندانیان جرائم غیرعمد که به جرم «نداشتن» در زندان به سر می‌برند بی‌قرار هستند.

معاون اداری مالی ستاد دیه کشور تصریح کرد: تعدادی از این زندانیان جرائم غیرعمد به‌دلیل برخی مشکلات همچون ضمانت، تصادفات و بدهکاری در گوشه زندان هستند و توانایی پرداخت بدهی‌های خود را ندارند که باید همه با هم برای آزادی و بازگشت آنان به خانواده‌هایشان تلاش کنیم.

وی ادامه داد: امروز همه دور هم جمع شده‌ایم که شاهد آزادی تعدادی از این زندانیان باشیم تا بلکه آنها نیز بتوانند در کنار خانواده‌های خود زندگی کنند و آسیب‌هایی که با نبود پدر و مادر پیش‌روی فرزندان خانواده بوده کاهش یابد.

مهربان با قدردانی از مشارکت مردم کردستان در انجام کارهای خیرخواهانه افزود: در سال گذشته ۲۷۷ نفر آزادی زندانیان جرائم غیرعمد از زندان آزاد شده‌اند که آزادی هر کدام از آنها به‌منزله نجات دو طرف خانواده یک حادثه است.

وی اظهار کرد: در سال گذشته ستاد دیه کشور ۱۰ هزار و ۶۷۹ نفر زندانی جرائم غیرعمد را از زندان آزاد کردند که ۳۳۹ نفر آنها از مددجویان زن و ۱۰ هزار و ۳۴۹ نفر از مددجویان مرد بودند و بدهی این مجموعه بالغ بر ۹۷۲ میلیارد تومان بوده است.

معاون اداری مالی ستاد دیه کشور گفت: در مجموع ستاد دیه کشور در این چند سال فعالیت بالغ بر ۱۱۳ هزار نفر زندانی را آزاد کرده و همه این اقدامات خیرخواهانه به کمک مردم، خیران و انسان‌های نوع‌دوست انجام شده است.

مهربان افزود: در ماه مبارک رمضان در کل کشور ۳۷۷ همایش با هدف آزادی زندانیان جرائم غیرعمد برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *