مشهد|انتقاد حجت‌الاسلام رحیمیان از افطاری هنرمندان با روحانی؛ این محفل رنگ و بوی "هنرمند انقلابی" را نداشت

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، حجت‌الاسلام محمدحسن رحیمیان در همایش سیره روح‌الله که توسط خدام بسیجی یگان حفاظت حرم رضوی در تالار قدس کتابخانه مرکزی آستان قدس برگزار شد، اظهار داشت: راه و خط امام (ره) یک راه خدایی، الهی و انقلابی بود و همه ما باید به درستی ادامه دهنده این راه باشیم، اما متاسفانه مسئله تحریف خط امام راحل در حوزه‌های مختلف از جمله حوزه سیاسی مشاهده می‌شود‌.

وی افزود: ما هر چه داریم از امام راحل(ره) است و قبل از ایشان ظلم و ناعدالتی بود و دشمن می‌خواهد که نام امام خمینی(ره) پاک کند، اما این کار هرگز شدنی نخواهد بود.

تولیت مسجد مقدس جمکران با بیان اینکه کسی که به بخواهد در مبارزه با دشمن پیروز باشد باید همان راه و روش امام راحل(ره) اجرا کند، خاطرنشان کرد: قطعاً اگر آن فرد در همان مسیر رهبر کبیر انقلاب حرکت کند پیروز نهایی در مبارزه با دشمن خواهد بود.

رحیمیان تصریح کرد: امام خمینی(ره) همیشه بر اجرای درست و صحیح عدالت تاکید داشتند و هرگز چیزی را بیشتر از سهم خود نمی‌خواستند و حتی در یک نوبت در یک پذیرایی‌ که حضور داشتند با فرزندشان سیداحمد به علت آنکه در آن محفل برای ایشان فراتر از سهمشان لحاظ کرده بود برخورد کردند و فرمودند پسرم تو با این کارت ناخواسته من را وارد جهنم می‌کنی و نباید هیچگاه میان من و دیگری فرق و تفاوتی قائل شوی، رهبر کبیر انقلاب اسلامی همیشه بر ساده‌زیستی تاکید داشتند.

وی تاکید کرد: امام راحل(ره) هرگز راضی به برگزاری مراسم‌های مجلل و برپایی سفره‌های رنگین نبودند، چیزی که متاسفانه در جامعه رشد یافته است و اگر امام (ره) امروز می‌بودند می‌فرمودند که به جای هزینه‌های اضافی و نامتعارف مروج ساده‌زیستی باشید و این بودجه‌ها را که به واقع پول بیت‌المال است را در مسیر کمک به محرومان هزینه کنید.

تولیت مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه مسئله پیروی از ولایت فقیه باید همیشه مورد تاکید باشد، بیان کرد: اگر انقلاب پیروز شد علتش پیروی از ولایت فقیه بود و حکم ولایت فقیه به‌واقع برای همه ما حجت است، ولایتی که اسلام ناب محمدی(ص) را احیاء کرد و راه امام خمینی(ره) پس از حیات ایشان قطع نشد و مقام معظم رهبری نیز به‌خوبی ادامه دهنده این راه بودند.

رحیمیان گفت: در ۱۴ خرداد ماه سال ۶۸ بهترین انتخاب از سوی اعضای مجلس خبرگان رهبری صورت پذیرفت و حضرت آیت‌الله خامنه‌ای انتخاب شدند و در این ۲۹ سالی که از ارتحال امام خمینی(ره) و رهبری عالمانه مقام معظم رهبری می‌گذرد هیچ خلاء و کم‌وکاستی‌ای در مسئله ولایت فقیه دیده نشده و به‌واقع رهبری عالم و شایسته داریم و دعای همیشگی‌مان این است که خداوند متعال حافظ و نگهدار ایشان باشد.

تولیت مسجد مقدس جمکران ادامه داد: امام خمینی(ره) همیشه درباره افراد خوب و پسندیده می‌فرمودند ملاک و میزان حال فعلی افراد است و بودند کسانی که ادامه راه را در خارج از مسیر و خط امام راحل(ره) طی کردند و نمونه بارز آن در فتنه ۸۸ بود و وقتی این صحنه‌ها را می‌بینیم می‌گوییم خداوند رحمت کند امام خمینی(ره) را به درستی این جمله بسیار مهم را فرمودند؛ همیشه می‌گوییم که مطیع و تسلیم قانون هستیم و در سال ۸۸ بارها به معترضان به نتیجه انتخابات عنوان شد که از راه قانون اعتراض خود را مطرح کنید تا از طریق مراجع قانونی رسیدگی شود، اما به جای این کار فتنه‌های خیابانی را به راه انداختند و بزرگترین توهین‌ها و جسارت‌ها را صورت دادند که اوج این فجایع و گستاخی‌ها در روز عاشورا بود.

رحیمیان با تاکید بر اینکه امام خمینی(ره) در متن پیام‌هایشان فرمودند از خدا می‌خواهم که قدرتی به ما بدهد که نه تنها از کعبه مسلمانان، بلکه از جای جای این کره خاکی فریاد مرگ بر آمریکا جاری و ساری باشد، تصریح کرد: امام خمینی(ره) با این حرف حجت را برای کسانی که می‌گفتند امام راحل(ره) فرمودند باید شعار مرگ بر آمریکا حذف شود تمام کردند.

وی تاکید کرد: امروز فعال فرهنگی ما، هنرمند ما، مسئول ما و دیگر خادمان این مرز و بوم باید به معنای حقیقی مخلص، ولایی و انقلابی باشند و متاسفانه چیزی که در محفل‌های اخیر با مسئولان به‌ویژه ضیافت افطاری هنرمندان دیده شد رنگ و بویی از هنرمند انقلابی نداشت.

تولیت مسجد مقدس جمکران با بیان اینکه در طول تاریخ ریزش‌ها و رویش‌های زیادی داشتیم و حتی مشکلات و تفرقه‌افکنی‌هایی میان بالاترین مقامات بوده گفت: در دوران پیامبر اکرم(ص) همیشه بر ولایت‌پذیری مردم از امیر مومنان، حضرت علی(ع) از سوی ایشان تاکید شد، اما بزرگترین جنایات در فاصله زمانی غدیر تا آتش‌زدن خانه حضرت فاطمه زهرا(س) بود و پس از آن شهادت مظلومانه امام علی(ع) در محراب کوفه، تیرباران پیکر مطهر امام حسن مجتبی(ع) و واقعه خونین عاشورا و شهادت امام حسین(ع) و ۷۲ یار با وفایشان را شاهد بودیم.

رحیمیان گفت: در مسئله برجام راه امام (ره) به درستی دیده نشد، حتی مقام معظم رهبری بارها فرمودند که به آمریکا خوشبین نیستم، اما باز هم این مذاکرات دنبال شد و نتیجه این فرمایش ایشان را در عهدشکنی ترامپ به‌خوبی دیدیم و فرجام برجام هم دیده شد و ثابت شد که آمریکای استکبارستیز هیچگاه قابل اعتماد نیست و قطعاً خوشبختی و موفقیت ما را نمی‌خواهد و هر کار که می‌کند تنها به شکلی حیله‌گرانه و مکارانه ایفای نقش می‌کند.

وی افزود: بارها مقام معظم رهبری فرمودند که با داشتن مدیران و مسئولان خدایی و همچنین تکیه به توان نخبگان و دانشمندان ایرانی می‌توانیم به بزرگترین جایگاه‌ها و افتخارات برسیم و نباید چشم و امیدمان برای رسیدن به این مهم در برجام و آمریکا باشد.

تولیت مسجد مقدس جمکران خاطرنشان کرد: هیچکس به اندازه مقام معظم رهبری آگاه به مسائل جامعه نبوده و نیست، راه و خط ایشان جدای از راه و خط امام (ره) نبوده و نیست و حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این ۲۹ سال و به‌ویژه در سخت‌ترین لحظات همچون فتنه ۸۸ به‌خوبی کشور را مدیریت کردند و در ۹ دی ماه همان سال اعتماد ما به بقای انقلاب اسلامی ۱۰۰ برابر شد، مسئله‌ای که سیدحسن نصرالله هم بر آن تاکید کرد.

رحیمیان با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) با آن جایگاه و بزرگی‌ای که داشتند هیچگاه دنبال پول و ثروت نبودند و همیشه بر یاری محرومان و نیازمندان تاکید داشتند، بیان کرد: کسانی کاخ‌نشینی را بر کوخ‌نشینی ترجیح داده‌اند پایدار نخواهند ماند و اگر بخواهیم ذره‌ای سوءاستفاده از بیت‌المال داشته باشند با ضربه سنگینی مواجه خواهند شد. امام (ره) و مقام معظم رهبری بارها بر این نکته تاکید کردند و کسی که شنونده خوبی نباشد و به این توصیه‌ها و فرامین که همان توصیه‌ها و فرامین قرآنی بوده عمل نکند با ناکامی و ضربه بزرگی مواجه خواهد شد.

انتهای پیام/ ز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *