شیراز| امام خمینی(ره) خداباوری و خداخواهی را به دنیا یادآوری کرد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، حجت‌الاسلام والمسلمین لطف‌الله دژکام امشب در مراسم گرامیداشت حماسه ۱۵ خرداد که در حرم سیدعلاءالدین حسین (ع) برگزار شد اظهار داشت: اگر بخواهیم امام را خوب معرفی کنیم فراتر از عنوان‌های حوزوی است، امام دنیا را به سمت خدا برگرداند خداخواهی، خداباوری و خداپرستی را در پایان قرن بیستم به یاد همه دنیا آورد. 

وی با بیان اینکه امام خمینی زمام کاروان بشری را که داشت بیراهه می‌رفت به سمت خدا برگرداند، گفت: با حرکت امام خمینی(ره) خداباوری و خداخواهی را به دنیا یادآوری کرد یاد خدا زنده شد و سخن از دین خدا و پیامبران در جهان رواج گرفت، کار امام خمینی(ره) یک کار و حرکت مردانه بود. 

امام جمعه شیراز با بیان اینکه پیروان امام نیز مانند خودش مردانه ایستادند، افزود: بسیاری از یاران امام در رژیم شاهنشاهی شکنجه شدند اما روی آرمان‌هایشان ایستادند و این‌ها مولایشان امام علی است، چراکه امام علی مرد مردان است. 

دژکام با بیان اینکه توسل امام خمینی به اهل بیت از ویژگی‌های اساسی شخصیت وی است، بیان کرد: این ویژگی امام خمینی در پیروانش هم نمود پیدا کرد به طور مثال شهید فهمیده با حرکتی که مقابل دشمن کرد در آئین مردانگی رهبر شد.

نماینده ولی فقیه در استان فارس با بیان اینکه درس نخست انقلاب اسلامی خداباوری و در قدم دوم مردانگی بود، عنوان کرد: نگوئید که انقلاب چه آورده است، انقلاب اسلامی چیزی آورده که هر چه تاریخ بگذرد کهنه نمی‌شود. 

وی با بیان اینکه اگر هدف انقلاب فقط توسعه اقتصادی بود پس از مدتی کهنه می‌شد، اما مردانگی هیچ وقت کهنه نمی‌شود، اظهار داشت: هر چه روزگار می‌گذرد سکه مردان درخشان‌تر می‌شود. انقلاب اسلامی که به رهبری امام آغاز شد انقلاب ارزش‌های انسانی بود. 

امام جمعه شیراز با اشاره به اعتماد امام خمینی(ره) به مردم بیان کرد: از ابتدای انقلاب امام(ره) به مردم اعتماد کرد و اجازه داد که خود انتخاب کنند چرا که معتقد بود مردم ایران اسلام و ارزش‌های اسلامی را رها نمی‌کنند و به این شکل مردم سالاری شکل گرفت. 

وی با بیان اینکه امروز ۲۹ سال از رحلت امام گذشته و در این مدت خیلی سختی و مشکل داشتیم اما مردم پای اسلام و انقلاب ایستادند، عنوان کرد: امروز مقام معظم رهبری باز هم مثل امام راحل دلش به شما مردم مطمئن است که پای آرمان‌های انقلاب ایستاده‌اید. 

نماینده ولی فقیه در استان فارس تصریح کرد: مردم پای دین ایستادند، سختی‌ها فشار می‌آورد، نداشتن امکانات و گرفتاری‌هی اقتصادی فشار می‌آورد اما وقتی دشمن می‌خواهد سوءاستفاده کند نقش خود را نشان می‌دهند. 

وی با بیان اینکه یکی دیگر از ویژگی‌های امام تواضع بود به گونه‌ای که خود را خدمتگزار می‌دانستند تا رهبر گفت: امروز مدیران کشور باید حواسشان باشد که تواضع را از دست ندهند، جلوی مومنان باید تواضع کنند و نه تنها هیچ چیز از شما کم نمی‌شود برعکس خدا جایگاه شما را بالا می‌برد.

نماینده ولی فقیه در استان فارس با بیان اینکه همه کسانی که در نظام اسلامی کاری را برعهده دارند و جایگاهی دارند باید درس تواضع را از امام یاد بگیرند، افزود: این تواضع سبب شده که امام خمینی(ره) ۲۹ سال بعد از وفات هنوز در قلب مردم جایگاه داشته باشد. 

وی با اشاره به روحیه استکبارستیزی امام خمینی(ره) بیان کرد: یکی از راه‌های زمینه‌‌سازی حکومت مهدوی مقابله با ظلم و  استکبار است و امام خمینی ۳۰ – ۴۰ سال پیش زمانی که آمریکا در جهان جایگاه و ادعایی داشت، گفت آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.  

دژکام با بیان اینکه امروز و در طول سال‌های انقلاب اسلامی آمریکا شکست‌های پیاپی خورده است، افزود: تو دهنی که امام خمینی(ره) با جمله خود به آمریکا زد کار را به جایی رساند که آمریکا هر تلاشی می‌کند به نتیجه مطلوب نمی‌رسد.  

امام جمعه شیراز با اشاره به نقش آمریکا و بی‌اعتمادی‌هایی که در جهان ایجاد کرده است، بیان کرد: به مرور برای دنیا مشخص می‌شود که مرد کیست و نامرد کیست، امریکا فقط در برجام به ما ضربه نزد بلکه به دیگر کشورها در روابط تجاری نیز ضربه زد.  

وی با بیان اینکه باید در مقابل این‌ها محکم باشیم چرا که خدا فرموده شما عزیز هستید و عزت خود را به کفار نشان دهید، گفت: اصل کار شیطان این است که ترس ایجاد کند اما نباید از حربه‌ها و فریب‌های آنان ترسید چرا که تا برای خدا کار می‌کنیم عزت ما روزافزون است. 

انتهای پیام/ ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *