قزوین| مبلمان شهری برای افراد کم‌توان ذهنی مناسب‌سازی می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، مریم نخستین در جلسه ای که عصر امروز میان مدیرکل سازمان بهزیستی قزوین، شهردار محمدیه، اعضای موسسه خیریه کوثر مشیز و معاون اداری و مالی موسسه خیریه برگزار شد، اظهار داشت: داشتن شهری مناسب و باطراوت و متناسب با نیازهای عموم مردم به ویژه معلولان جسمی و ذهنی هدف مشترک میان سازمان بهزیستی و شهرداری بوده که برای ارتقا و توسعه آن نیاز به تعامل دو سویه است که به حتم مجموعه شهرداری حمایت‌های ویژه را دارد.

وی ادامه داد: نصب ست‌های ورزشی مختص افراد کم‌توان ذهنی در پارک های سطح شهری و همچنین  مختص کودکان و سالمندان در دستور کار شهرداری است و ان‌شاالله تا عید فطر نصب می‌شوند.

شهردار محمدیه افزود: شهر محمدیه دارای ظرفیت بالایی برای جذب سرمایه‌گذار است و از آنجایی که پیشانی شهر قزوین بوده، می‌تواند جاذب خوبی هم باشد.

نخستین عنوان کرد: اگر در بحث درآمد و اقتصاد شهری دچار مشکل نشویم و در مجموعه شهرداری بودجه کافی وجود داشته باشد مطمئنا گردش مالی به درون شهر نیز منتقل می‌شود.

موسسه خیریه کوثر در حمایت از افراد کم توان ذهنی مشارکت می‌کند

محمدرضا صادقی نژاد معاون اداری و مالی موسسه خیریه کوثر مشیز کرمان نیز اظهار داشت: این موسسه در سال ۱۳۷۱ تاسیس و با ۲۵ سال سابقه در ۳ حوزه اجتماعی، شبه خانواده و سلامت فعالیت دارد که در حوزه شبه خانواده ۳۰۰ فرزند در ۱۹ مرکز استان کرمان و ۴ استان دیگر که قزوین نیز یکی از آنهاست نگهداری می‌شوند.

وی افزود: در بخش معلولان ۱۵۰ معلول تحت پوشش این موسسه هستند و فعالیت‌های چهار درمانگاه در حوزه سلامت که بیش از ۸ میلیون پذیرش دارند نیز قابل ذکر است؛ همچنین این موسسه در زمینه دندان پزشکی تخصص ویژه داشته و تنها اورژانس خصوصی کرمان و اولین اورژانس هوایی توسط این موسسه تاسیس شده‌ است‌.

صادقی نژاد ادامه داد: در حوزه آموزش، مجتمع آموزشی غیر انتفاعی دختران از مقاطع پیش دبستانی تا پیش دانشگاهی تاسیس شده است که در بحث کیفیت و کمیت از بهترین آموزشگاه های کرمان است.

وی عنوان کرد: سیاست های این مجموعه پیرامون توسعه مراکز در استان‌های دیگر و نهایتا به صورت بین المللی است تا در امور خیر نقش پررنگ تری پیداکند و خداراشکر در قزوین با استقبال خوبی ره به رو  شدیم.

معاون مالی و اداری موسسه خیریه کوثر مشیز خاطر نشان کرد: در استان قزوین زمینی در منطقه محمدیه به ‌موسسه واگذار شده است که قصد برپایی کلینیک عمومی با هدف درآمد زایی، پوشش حوزه  شبه خانواده و همچنین اشتغال زایی را داریم و استان قزوین دومین پروژه از میان ۱۰ پروژه ای است که در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/ش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *