‌۴۶ هزار پرونده توسط پزشکی قانونی لرستان بررسی شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، حمید رضا نظیفی امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان با اشاره به ۴۶ هزار و۵۲۳ پرونده واصله به پزشکی قانونی لرستان اظهار داشت: مجموع پرونده‌هایی که در سال ۹۶ به پزشکی قانونی ارجاع شد یک سوم پرونده‌های مختومه در دادگستری است که ۸۴درصد آن معاینات سرپایی بوده، ۳٫۱ دهم درصد معاینات اجساد، ۹ درصد کمیسیون و ۱۲ درصد مربوط به آزمایشگاه بوده است.   

وی افزود: تنها ۹درصد پرونده‌های پزشکی قانونی وارد کمیسیون شده است که این نشان از اعتماد مردم به گواهی‌های پزشکی قانونی دارد، تنوع کار در بحث معاینات پزشکی وسرپایی بسیار زیاد است که بیش از ۴۰خدمت در این رابطه صورت می‌گیرد.  

مدیر کل پزشکی قانونی لرستان عنوان کرد: عمده کار پزشکی قانونی با مردم در زمینه‌های مختلف است ولی بسیاری از افراد گمان می‌کنند که پزشکی قانونی فقط کار معاینات اجساد را انجام می‌دهد که مردم  باید بدانند چه وظیفه سنگینی را پزشکی قانونی انجام می‌دهد تا بتوانیم بودجه خوبی برای آن بگیریم که اصحاب رسانه در این زمینه باید اطلاع رسانی داشته باشند.

وی بیان کرد:  براساس آمار بیشترین نزاع‌ها در مرداد ماه  و بیشترین تصادفات نیز در شهریورماه اتفاق می‌افتد که رسانه‌ها همکاری کنند تا درصد نزاع‌ها و تصادفات در این ماه‌ها کاهش پیدا کند. 

نظیفی تصریح کرد:در نوروز  امسال ۲۳ نفر کشته ناشی از تصادفات و حوادث رانندگی داشتیم که نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کرده است همچنین ۱۴۰۴ جسد غیر طبیعی را پزشکی قانونی لرستان را بررسی کرده است.

وی گفت:کار خوبی که پزشکی قانونی در سال گذشته انجام داد ۶۰۰ مجرم سابقه دار در زندان  را تعیین هویت ژنتیکی کردیم و این در بانک اطلاعاتی ژنتیکی سازمان ذخیره شد که مزیت این کار این است ما هر ذره‌ای که مربوط به انسان در سر صحنه جرم را می‌توانیم پیگیری و هویت مجرم را مشخص کنیم.

انتهای پیام/ش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *