کرمان| سود بالای تسهیلات بانکی امکان رقابت را از تولیدکنندگان داخلی گرفته است

یوسف جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان، با اشاره به وظایف و عملکرد اتاق اصناف کرمان اظهارداشت: اتاق اصناف در رابطه با سیاست‌گذاری واحد صنفی در شهر کرمان فعالیت دارد.

وی  به وجود ۶۸ اتحادیه صنفی در کرمان که در حوزه‌های مختلف کار می‌کنند اشاره کرد و افزود: اتاق اصناف بر عملکرد این اتحادیه‌ها هم نظارت دارد.

رئیس اتاق اصناف استان کرمان افزود: در اتاق اصناف واحدی هم داریم تحت عنوان واحد بازرسی که بازار را رصد می‌کند و در بحث گرانفروشی، کم فروشی و مواردی از این دست نظارت بر بازار را انجام می‌دهد.

وی به رکودی که امروز بر بازار حاکم است اشاره کرد و گفت: اصناف ما در این اوضاع با بیشترین مشکلات روبه‌رو هستند و مشکل اصلی آنها افزایش قیمت مواد اولیه به واسطه افزایش قیمت دلار است.

جعفری نبود سرمایه در گردش را برای واحدهای صنفی و تولیدی را مشکل دیگر این واحدها برشمرد و افزود: نبود سرمایه توان رقابت را از واحدهای تولیدی گرفته و تولیدکنندگان ما توان رقابت با کالاهای خارجی را ندارند.

وی با بیان اینکه متاسفانه تسهیلات اعطا شده به تولیدکنندگان و واحدهای صنفی سود بالایی دارد عنوان کرد: سود ۱۸ و بالای ۱۸ درصد توان رقابت و کار را از تولیدکننده داخلی گرفته است.

رئیس اتاق اصناف استان کرمان بیان کرد: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به حمایت از کالای ایرانی نام گرفته است انتظار ما از سیستم بانکی کشور این است که تسهیلات ارزان قیمت برای حمایت از تولیدات و تولیدکنندگان داخلی در نظر گرفته و گامی در این راستا بردارند.

وی با بیان اینکه تا چند ماه قبل سازمان صنعت معدن و تجارت بر قیمت‌های بازار نظارت داشت و بازار را رصد می‌کرد تا اینکه براساس نظر وزارتخانه مقرر شد تا قیمت‌ها به صورت عرضه و تقاضا به بازار عرضه شود گفت: به واسطه نواسانات بازار و بخشنامه جدید کلیه قیمت‌ها در بازار رصد و توسط کمیسیون نظارت قیمت‌گذاری انجام می‌شود.

انتهای پیام/م

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *