۴۵ درصد از اعتبارات اشتغال روستایی استان مرکزی جذب شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، سعید فرخی در کارگروه تخصصی اشتغال استان مرکزی اظهار داشت: یک هزار و ۸۰ میلیارد ریال اعتبار از محل طرح‌های اشتغال روستایی به استان مرکزی تخصیص داده شده که تاکنون از این مقدار ۴۵ درصد آن جذب شده است.

وی افزود: در یک ماه گذشته بانک توسعه تعاون بهترین عملکرد را در  بین بانک‌ها داشته ۵۸ درصد از تخصیص را مصوب کرده که ۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به مرحله انعقاد قرار داد رسیده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی تصریح کرد: صندوق کارآفرینی امید با توجه به تاخیر در تخصیص، ۴۲ درصد سهیمه خود را مصوب کرده اما هنوز فاصله زیادی بین انعقاد و مصوب در این بانک وجود دارد البته رشد خوبی را در این بانک شاهد بودیم.

فرخی بیان کرد: بانک کشاورزی تنها سه میلیارد و ۶۶۰ میلیون تومان مصوب داشته که به عبارتی برابر ۲۸ درصد است که تنها ۱۱ درصد آن به قرارداد منتهی شده که فاصله زیادی با شرایط مورد داریم.

وی ادامه داد: تلاش و امید ما این است که با توجه به تلاشی که برای این طرح انجام می‌شود تا پایان تیر ماه برای ۱۰۰ درصد این اعتبارات مصوبه داشته باشیم و نتیجه مساعد را در این زمینه شاهد باشیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی عنوان کرد: در صورتی که ۱۰۰درصد اعتبارات مصوب و پرداخت شود در نتیجه اعتبارات اشتغال روستایی مرحله دوم این اعتبارات به استان مرکزی ابلاغ می‌شود.

انتهای پیام/ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *