۴۳ درصد از مدارس استان سمنان نیازمند بازسازی و مقاوم‌سازی است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرمسار، سعید هژبری ‌امروز در جلسه بررسی مشکلات بناهای آموزشی و مدارس این شهرستان اظهار داشت: استان سمنان با کمبود فضای آموزشی روبه‌رو است و باید با تأمین اعتبارات از محل اعتبارات دولتی و مشارکت خیران نسبت به توسعه فضای آموزشی در این منطقه اقدامات لازم را انجام دهیم.

وی با بیان اینکه بسیاری از مدارس استان سمنان فرسوده و قدیمی است تصریح کرد: بالغ‌بر ۴۳ درصد از مدارس این استان نیازمند بازسازی و مقاوم‌سازی است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان بیان کرد: عدم تخصیص اعتبارات مهم‌ترین چالش ما در این نهاد برای پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها است.

وی با بیان اینکه مسئولان پروژه‌های نوسازی و تجهیز مدارس و مدیران آموزش‌وپرورش باید برای تخصیص ۱۰۰ درصدی اعتبارات و تشویق خیران برای مشارکت در امر مدرسه‌سازی تلاش بیشتری کنند خاطرنشان کرد: در حال حاضر تنها ۲۰ درصد از مدارس استان سمنان مقاوم‌سازی شدند.

هژبری با بیان اینکه راه‌اندازی مدارس جدید در مناطق محروم و کمتر برخوردار استان سمنان در دستور کار قرار دارد افزود: ایجاد فضای آموزشی در این مناطق یکی از مهم‌ترین مطالبات مردم روستایی است و این مسئله نقش مؤثری در کاهش آمار مهاجرت مردم از روستا به شهرها است.

داریوش طاهری فرماندار گرمسار نیز در این جلسه اظهار داشت: رفع محرومیت از روستاهای شهرستان گرمسار و بخش ایوانکی در دستور کار قرار دارد و باید در گام نخست نسبت به بهسازی و ایجاد فضای آموزشی مناسب در این مناطق اقدام شود.

وی ابراز داشت: حفظ جمعیت روستایی در راستای رونق تولید و بهبود فضای کسب‌وکار نیز تأثیرگذار است و باید امکانات آموزشی و رفاهی برای روستاییان تقویت شود.

طاهری با بیان اینکه پرداخت وام‌های اشتغال‌زایی ویژه مناطق روستایی از دیگر خدمات دولت برای جلوگیری از مهاجرت است یادآور شد: دولت از طرح‌های مختلف عمرانی و توسعه‌ای در روستاها و شهرهای کم‌جمعیت و محروم حمایت می‌کند.

انتهای پیام/ش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *