کرمان| سازوکار دریافت مالیات در شرایط رکود و غیررکود تفاوتی ندارد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، حسین سلاح‌ورزی صبح امروز در شورای گفت‌وگوی استانی دولت و بخش خصوصی که با حضور نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهور در سالن پبامبر اعظم(ص) برگزار شد اظهارداشت: در بخش خصوصی شاید انتظار است که مالیات ندهیم و بیمه نکنیم اما واقعیت این نیست و بخش خصوصی پای کار است و هر چه حق باشد را پرداخت می‌کند.

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه سیاست‌گذاری جزیره‌ای آزار دهنده و هدف‌گزاری‌ها اشتباه است تصیح کرد: در کشور ما هیچ وقت تغییری در مکانیزم دریافت مالیات از سوی دولت در شرایط رکود یا غیررکود انجام نشده است.

وی با اشاره به اینکه هیئت تجدید نظر تامین اجتماعی پنج عضو دارد افزود: سه نفر از این اعضا از طرف تامین اجتماعی معرفی می‌شود که عملا کارفرما در آن بازنده است و نماینده وزارت کار با تفویض اختیار وزیر توسط تامین اجتماعی انتخاب می‌شود که اشتباه است.

سلاح‌ورزی بیان کرد: بخش خصوصی بسیار نجیب است و سطح خواسته‌های آنها اجرای مقررات است که بعضا زیاده‌خواهی تلقی می‌شود در صورتی که اینگونه نیست و ما اجرای قانون را می‌خواهیم.

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه در سال ۹۶ حدود ۱۷۴ دستور کار به دبیرخانه شورای گفتگو ارجاع شد افزود: از این تعداد ۷۵ مورد از دبیرخانه‌های استانی بود است.

انتهای پیام/ ت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *