اردبیل| استان‌های مرزی نیازمند برخورداری از طرح‌های حمایتی ویژه هستند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل،  اکبر بهنامجو ظهر امروز در دیدار با معاون نظارت و بازرسی وزیر صنعت، معدن و تجارت در اردبیل اظهار داشت:  به منظور خدمات‌رسانی مطلوب و ایجاد اشتغال پایدار استان‌های مرزی باید از طرح‌های حمایتی ویژه برخوردار شوند که انتظار می‌رود مسئولان کشوری در این زمینه اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

وی با اشاره به این که ایجاد اشتغال پایدار یکی از محوری‌ترین برنامه‌های ما برای امسال است افزود: به دنبال ایجاد اشتغال برای یک هزار و ۶۰۰ نفر در روستاها هستیم که به همین منظور ارائه تسهیلات کم بهره در دستور کار قرار گرفته که انتظار می‌رود خروجی‌های مطلوبی را به دنبال داشته باشد.

استاندار اردبیل گفت: انتظار ما از مسئولان این است که اختیارات بیشتری از جمله نرخ‌گذاری کالاهای اساسی را به ما واگذار کنند تا بتوانیم با شرایط اقتصادی منطقه و در نظر گرفتن ظرفیت‌ها و قابلیت‌های موجود در این زمینه عمل کرده و نسبت به تعیین نرخ قیمت‌ها گام برداریم.

بهنامجو بیان کرد: بی‌شک اگر اختیارات عوامل استانی بیشتر باشد دستاوردهای مناسب و بهتری را در نتیجه به دست می‌آوریم که این موضوع به منفعت استان و اقتصاد آن است و می‌توان در این زمینه هدفگذاری‌های بهتری را انجام داد که در این راستا نیز نیازمند برنامه‌ریزی‌های منسجمی هستیم.

وی تصریح کرد: اهمیت به بخش صنعتی با توجه به ظرفیت‌های استان یکی دیگر از موارد حائز اهمیت در این زمینه است که در صورت توجه به این مسئله می‌توان در برطرف کردن مشکلات اقتصادی و توسعه واحدهای صنعتی گام‌های اساسی و هدفمند برداشت و مشکلات را در این زمینه به حداقل رساند.

انتهای پیام/ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *