۳ هزار شغل برای مددجویان زیرپوشش بهزیستی ملایر ایجاد شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ملایر ، حجت‌الاسلام حمید تکلو در جمع خبرنگاران شهرستان اظهار داشت: از مجموع تسهیلات اشتغال‌زایی شهرستان مبلغ ۹۵۰ میلیون تومان برای اشتغال بهبودیافتگان پرداخت‌شده که در این راستا برای ۵۰ نفر اشتغال‌زایی شده است.

وی بیان کرد: هم‌اکنون تعداد ۲۰۰ پرونده دریافت تسهیلات اشتغال‌زا برای بهبودیافتگان تشکیل‌شده که در صورت تخصیص اعتبارات امسال بین ۱۰ تا ۲۰ میلیون وام اشتغال‌زایی با توجه به مدرک فنی و حرفه‌ای که دارند پرداخت می‌شود.

تکلو با اشاره به اینکه در حال حاضر ۷ کمپ آقایان با ظرفیت پذیرش ۶۳۰ نفر در شهرستان فعالیت دارد گفت: هفته‌ گذشته نیز کمپ بانوان با ظرفیت ۵۰ نفر و مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان در ابتدای ازناو افتتاح‌شده که در مجموع با افتتاح کمپ اسلام‌شهر آق گل به ‌مناسب هفته بهزیستی تعداد کمپ‌های ملایر به عدد ۹ می‌رسد.

رئیس بهزیستی شهرستان ملایر با بیان اینکه در حال حاضر ۸ هزار و ۸۰۰ مددجو تحت پوشش بهزیستی ملایر قرار دارند گفت: از این تعداد ۶ هزار و ۳۰۰ نفر تحت حوزه توان‌بخشی هستند که هزار و ۴۰۸ نفر از آن‌ها مستمری ماهیانه دریافت می‌کنند و مابقی از خدمات دیگر سازمان شامل ویلچر، سمعک، کاشت حلزون و غیره بهره‌مند می‌شوند.

تکلو بیان کرد: تعداد ۳۸ دانشجوی معلول و ۳۰۰ نفر دانشجو ‌داریم که از خدمات اداره بهزیستی شهرستان استفاده می‌کنند.

وی از افتتاح واحدی به نام اورژانس اجتماعی در بخش معاونت اجتماعی بهزیستی شهرستان‌ که کارش رسیدگی به امور ایتام ، زنان بی‌سرپرست و بد سرپرست است خبر داد و افزود: این واحد درزمینهٔ مشکلات خانوادگی و اجتماعی به جامعه هدف خدمات ارائه می‌دهد.

رئیس بهزیستی شهرستان ملایر با بیان اینکه خط تلفن ثابت ۱۲۳ این مرکز در اداره بهزیستی هم‌اکنون در ساعات اداری خدمات ‌مشاوره‌ای ارائه می‌دهد گفت: در نظر داریم در صورت تخصیص اعتبار و نیرو این خط تلفن را به صورت شبانه‌روزی کنیم.

تکلو افزود: از ابتدای سال ۹۶ تاکنون تعداد ۱۶۳ مورد در راستای آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی به مردم در مناطق حاشیه شهر توسط واحد اورژانس اجتماعی برنامه اجراشده است.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته مجموع کمک‌های نقدی و غیر نقدی مردم به مراکز دولتی، غیردولتی و مراکز نگهداری معلولین و سالمندان شهرستان مبلغ ۶۸۰ میلیون تومان بودن است تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون مبلغ ۴۲۰ میلیون تومان کمک‌های مردمی شامل نقدی و غیر نقدی به اداره بهزیستی داشتیم‌ که از این میزان مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان توسط دکتر سید محمود اسد الهی خیر ملایری کمک شده که بین ۱۵۰۰ خانوار ایتام و‌ معلولین نیازمند شهرستان توزیع‌شده است.

رئیس بهزیستی شهرستان ملایر با تأکید بر اینکه در بخش معاونت پیشگیری اداره بهزیستی شهرستان از سال گذشته تاکنون ۳۵ کارگاه آموزشی برای ۷۰۰ زوج و ۱۵۰ مورد جلسه آموزشی برای خانواده‌ها با ظرفیت ۳ هزار نفر برگزارشده  گفت: همچنین طی این مدت در راستای پیشگیری از اعتیاد در ۱۱ محله حاشیه شهر با ۳۹ هزار نفر، ۱۰ روستا با ۳۵ هزار نفر، مهدکودک‌ها با ۵۰۰ نفر و محیط کار با ۶۲۰ نفر و در دو دانشگاه با ظرفیت ۴۰۰ نفر برنامه اجراشده است.

تکلو بیان کرد: در حوزه مشارکت‌های مردمی از سال ۹۵ تاکنون تعداد ۲۰۰ واحد‌ مسکن مهر برای مدد جویان بهزیستی احداث‌شده ‌گفت: ۱۵۰ واحد آن تاکنون به متقاضیان واگذارشده و تعداد ۳۰ واحد آن با مبلغ ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان در هفته بهزیستی به متقاضیان واگذار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه شعار امسال هفته بهزیستی بالندگی و صیانت اجتماعی با توسعه بهتر زیستن است تصریح کرد: ارائه خدمات مشاوره،کاردرمانی و گفتاردرمانی به صورت رایگان، دیدار با امام جمعه و‌ نمایندگان، بازدید از منازل مددجویان، راهپیمایی بچه‌های مهد‌کودک با شعار نه به اعتیاد و افتتاح ۳۰ واحد مسکن مهر مددجویان ازجمله مهم‌ترین برنامه‌های هفته بهزیستی در ملایر است.

انتهای پیام/ش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *