۲۵۹۳ نفر از روستائیان و عشایر کهگیلویه و بویراحمد صاحب شغل می‌شوند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج و به‌نقل از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی(ره) کهگیلویه‌ و بویراحمد، نشست بررسی دستورالعمل آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با حضور قائم‌مقام کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد و نمایندگان بانک‌های عامل و ادارات استان برگزار شد. 

ارسلان جلال فرد با بیان اینکه یکی از برنامه‌های مهم و سیاست‌های اصلی کمیته امداد اشتغال خانواده‌های تحت حمایت است، گفت: کسب درآمد، توانمندی و استقلال مددجویان مهم‌ترین دستاورد ایجاد اشتغال برای خانواده‌ها است.

وی با اشاره به اینکه کمیته امداد برای رسیدن خانوارهای تحت حمایت به توانمندی، اقدامات مهم و ارزشمندی از ابتدای تأسیس تاکنون انجام داده است، افزود: برای رسیدن به این امر مهم تعامل با بانک‌های عامل و سایر ارگان‌ها از ضروریات کاری بوده و اگر این‌گونه نباشد به اهداف شایسته نخواهیم رسید. 

جلال فرد به سیاست دولت بر اولویت ایجاد اشتغال در روستاها و رفع فقر مطلق از مناطق محروم و روستایی اشاره و تصریح کرد:  به‌منظور اشتغال‌زایی و تقویت تولیدات داخلی، طرح حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی با اعطای تسهیلات مربوطه در دستور کار قرارگرفته است. 

وی با اشاره به اینکه ۷۳ میلیارد تومان از منابع صندوق توسعه ملی برای اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری کهگیلویه و بویراحمد لحاظ شده است، افزود: در ازای دریافت این اعتبار دو هزار و ۹۵۳ نفر از افراد ساکن در مناطق محروم عشایری و روستایی استان صاحب شغل می‌شوند. 

قائم‌مقام کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد بابیان اینکه هزار و ۴۵۹ نفر از مناطق روستایی و عشایری استان تاکنون در سامانه کارا (کار،تعاون و امور اجتماعی) به‌منظور اجرای طرح اشتغال، ثبت‌نام کرده‌اند، افزود: در این زمینه ۹۳۷ طرح بااعتبار ۳۳ میلیارد و ۴۶۱ میلیون تومان تأییدشده است. 

جلال فرد با اشاره به اینکه تسهیلات توسعه اشتغال روستایی و عشایری در سه بخش صنعت، کشاورزی و خدمات هزینه می‌شود، تأکید کرد: به‌منظور تحقق اهداف و برنامه‌های این نهاد در خصوص ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و عشایر محروم استان انتظار داریم که با تعامل و همکاری بانک‌های عامل این اعتبارات را جذب و برای نیازمندان روستایی و عشایری هزینه کنیم.  

انتهای پیام/ش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *