زمینه سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری استان مرکزی تسهیل می‌شود

سیدمحمد حسینی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اراک با اشاره به موقعیت جغرافیایی استان مرکزی اظهار داشت: استان مرکزی یکی از استان‌هایی است که در مسیر راه‌های مواصلاتی قرار دارد و حجم قابل توجه‌ای از ترافیک و تردد در آن انجام می‌شود به همین سبب ستاد خدمات سفر آن یک ستاد دائمی است که در تمام طول سال باید آمادگی لازم برای سرویس‌دهی و خدمات‌رسانی به تمام افرادی که در این راه‌ها تردد می‌کنند را داشته باشد.

وی افزود: زمینه‌های لازم را باید برای سفر گردشگران فراهم کنیم، مسیر را از موانع برطرف کرده و تردد را برای سفر‌های ایمن و سلامت هموار کنیم.

مدیر‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی تصریح کرد: با توجه به این‌ که ماه‌های ابتدای تابستان را پشت سر گذاشته‌ایم و تقریبا در ماه آخر سفر‌های تابستانی هستیم، سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری تلاش کرده و طرحی را برای این که تعطیلات زمستانی راهم داشته باشیم به دولت ارائه دهد.

حسینی ادامه داد: این طرحی است برای این که تعطیلات در طول سال توزیع شود و در تمام فصل‌ها از تعطیلات برخوردار باشیم تا استان‌هایی که چه در تابستان، بهار، پائیز و زمستان توانایی پذیرش گردشگر را دارند از این سفرها و گردشگرها بهره‌مند شوند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی با اشاره به اهمیت صنعت گردشگری گفت: صنعت گردشگری دارای تنوع بسیار و بزرگترین صنعت موجود در دنیا، اصلی‌ترین منبع درآمدی و نیز مرجع ایجاد فرصت‌های شغلی برای بسیاری از کشورها در جهان قلمداد می‌شود که اللته این صنعت به عنوان موتور توسعه معرفی می‌شود.

حسینی ادامه داد: بنا به همین دلایل و اهمیتی که صنعت کردشگری از ابعاد مختلف فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی دارد هر روزه  بیش از گذشته مورد توجه قرار دارد و کشورهای مختلف به آن اهمیت می‌دهند چرا که یکی از محورهای اصلی و مهم اقتصاد جهان در توسعه اقتصادی همین صنعت مهم گرشگری است.

وی خاطرنشان کرد: صنعت گردشگری با ویژگی‌های مخصوص خود، صنعتی زنده، پویا دارای آینده‌ای درخشان و موفق شناخته می‌شود به طوری که سرمایه‌‌گذاری در این صنعت در تمام کشورهای دارای جاذبه‌‌های جهانگردی رو به افزایش بوده و در استان مرکزی از سرمایه‌گذاری در بخش صنعت گردشگری به شدت استقبال می‌شود.

انتهای پیام/ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *