بیرجند| قطار وعده‌های بدون عمل برای کارگران؛ اینجا کاری برای کارگران نیست + فیلم

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، مقام معظم رهبری در سال‌های گذشته با انتخاب نام‌هایی با موضوعات اقتصادی سعی دارند همگان را نسبت به وجود خطری بزرگ به نام «وابستگی اقتصادی به بیگانگان» آگاه کنند اما عملکرد مسئولان و کارنامه ضعیف آنان در تحقق اقتصاد مقاومتی نشان از بی‌تفاوتی متولیان امر به یکی از مهمترین دغدغه‌های رهبری است.

کارگران سرگذر هر روز صبح به نیت درآوردن پولی برای بستن زخم همیشه باز مخارج خانواده‌شان از خانه بیرون می‌زنند و در یکی از میدان‌های این شهر جمع می‌شوند و منتظر کارفرمایی می‌شوند که آنان را برای یک روز هم شده بر سر کاری ببرند.

زمستان و تابستان فرقی ندارد روزگار برایش سخت می‌گذرد اما مردان سرگذر هر روز ابزار کار خود را برداشته و از خانه بیرون می‌زنند تا شب نانی برای سفره خانواده خود ببرند.

روزگار بر بعضی از کارگران به سختی می‌گذرد و این بعضی‌ها شامل کارگران روز مزدی می‌شود که گاهی روزها انتظار می‌کشند تا یکی آنها را برای انجام کاری ببرد اما دریغ از کار و امان از بیکاری.  

کاری که نباشد مردان سر گذر شب خجالت‌زده زن و فرزند خود می‌شوند و پیر و جوان ندارد فقط کافی است گذرت بر محل تجمع کارگران سر گذر برسد کلافه می‌شوی از وعد و وعیدهای مسئولانی که در بازدید از آنها قول داده اما دیگر خبری نشده. 

جواد کیسه‌اش را بر پشتش داشت از او خواستم سفره غذای ظهرش را نشانم دهد یک نایلون از درون کیسه درآورد نصف نانی بیات شده با یک تکه پنیری بود که قرار بود نهار امروز جواد باشد او می‌گوید گاهی از روزها همین یک تیکه نان و پنیر را هم ندارد. 

آن سوتر رضا کارگری بود که کیف پولی‌اش را نشانم می‌داد، کیفی که درونش حتی یک ۵۰ تومانی دیده نمی‌شد کیفش خالی بود او باز امروز غصه داشت که قرار است شب جواب همسر و فرزندان خود را چه بدهد؟ 

رضا می‌گوید روزهایی که شرمنده و خجالت زده خانواده‌ام هستم روز به روز بیشتر می‌شود فرزندانم چه گناهی دارند که باید از همه چیز محروم باشند.

این کارگران از نبود بیمه و کار گلایه دارند از اینکه سال گذشته قرار بود شهرداری مکانی برای آنها در نظر گیرد تا تابستان از گرما و زمستان از سرما در امان بمانند اما همه این حرف‌ها در حد همان حرف و وعده باقی ماند و چیزی جز انتظار کشیدن نصیب این کارگران نشده است.

انتهای پیام /ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *