۴۴ نقطه پر‌تصادف و مستعد ‌در محورهای آذربایجان غربی شناسایی شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، ارسلان شکری ظهر امروز در نشست خبری مدیران شورای حمل و نقل آذربایجان غربی که در محل خانه مطبوعات آذربایجان غربی برگزار شد اظهار داشت: سالانه در آذربایجان غربی حدود ۷ میلیون مسافر درون و برون استانی تردد دارند و ۳ میلیون مسافر از مرزها ورود و خروج داشته‌اند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی بیان کرد: عملیات اجرایی احداث زیرساخت‌ها و ساماندهی ورودی‌ها در ۵ پایانه مرزی با اعتباری حدود ۵۰ میلیارد تومان انجام می‌شود و فاز دوم و مرحله اول پایانه مرز رازی نیز انجام می‌شود که مجموعاً ۷۰ میلیارد تومان اعتبار این پروژه‌ها است.

وی افزود: سالانه ۱۱ هزار و ۵۰۰ میلیون تن انواع کالا توسط ۱۶۹ شرکت حمل و نقل کالا، ۱۱۸ شرکت مسافری، ۳۴ شرکت بین‌المللی با ۲۵ هزار ناوگان و ۱۶ هزار و ۵۰۰ نفر راننده حرفه‌ای جابه‌جا می‌شود.

شکری گفت: بیشترین کالای جابه‌جا شده در استان سیمان است و پس از آن چغندر قند، زیر درختی، سنگ، گندم و غلات هستند

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی در خصوص شبکه راه و راهداری استان تشریح کرد: ۱۲ هزار کیلومتر راه در آذربایجان غربی وجود دارد که ۳ هزار کیلومتر آن بین شهری است و ۳۲۰ کیلومتر بزرگراه‌اند و تنها آزاد راه استان ارومیه به تبریز بوده که در حال احداث است.

وی افزود: ۷ هزار و ۹۰۰ کیلومتر راه روستایی در سطح استان وجود دارد و ۴ هزار کیلومتر از آن‌ها آسفالت شده و ۲ هزار کیلومتر آن نیازمند روکش آسفالت است.

شکری بیان کرد: محور مارمیشو در سیل اوایل سال تخریب شده بود که با اعتبار ۲٫۵ میلیارد تومان در حال احداث است.

وی گفت: ۴۴ نقطه پر تصادف و مستعد آن در آذربایجان غربی وجود دارد که بر اساس آمارهای فوتی، جرحی و خسارتی مشخص شده است که ۹ نقطه مستعد تصادف و ۳۵ نقطه آن پر تصادف است.

انتهای پیام/ش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *