مرز خسروی یکی از ظرفیت‌های تعطیل شده استان کرمانشاه است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، فرهاد تجری در جلسه شورای اقتصاد مقاومتی که در استانداری برگزار شد با اشاره به اینکه استان کرمانشاه ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل مناسبی دارد اظهار داشت: این ظرفیت‌ها نه‌تنها برای توسعه استان مؤثر است بلکه پایگاهی برای توسعه کشور محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه جنگ و تبعات حاصل از آن سبب فقر استان از نظر سرمایه‌گذاری شد عنوان کرد: زمانی که استان برای جذب سرمایه‌گذار آماده شد از حمایت‌ها و سیاست‌های دولتی محروم ماند و نتوانست همپای سایر استان‌ها پیشرفت کند.

تجری با بیان اینکه استان کرمانشاه امروز دارای بالاترین نرخ بیکاری و عقب‌ماندگی توسعه‌ای است گفت: مرز خسروی یکی از ظرفیت‌های تعطیل شده استان کرمانشاه است که انتظار می‌رود شاهد تردد زائران اربعین حسینی از این مرز باشیم.

وی با اشاره به اینکه در هفته گذشته رکورد صادرات در مرز خسروی در طول ۱۲ سال گذشته شکسته شد افزود: این مرز به یک مرز غیرفعال تبدیل شده و اقتضا می‌کند در زمینه ترد مسافران نیز فعال باشد.

تجری با بیان اینکه راه‌آهن کرمانشاه به خسروی به طور قطع در رونق و توسعه استان مؤثر است بیان کرد: در سال‌های گذشته این طرح به صورت فاینانس در اختیار قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا قرار گرفت و دوباره پای کار آمدند اما همت و حمایت بیشتری نیاز دارد.

وی با اشاره به اینکه وجود بازارچه‌های مرزی یکی از فرصت‌های استان محسوب می‌شود گفت: امروز که دنیای استکبار سعی دارد ملت را با کمک تحریم‌ها تحت فشار قرار دهد توجه به بخش خصوصی و مراودات مرزی و استفاده از ظرفیت‌ مرزها یکی از اولویت‌های کشور و نظام است که انتظار می‌رود محقق شود.

تجری با بیان اینکه خیلی از مرزهای کوله‌باری تعطیل است افزود: به بهانه وجود بازارچه و مرز پرویزخان کوله‌بری قصرشیرین حذف شده و اکنون درخواست می‌شود بازگشایی یکی از مرزهای کنار بازارچه برای موضوع کوله‌بری پیگیری شود.

انتهای پیام /ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *