قم|کاروان « غدیر تا ظهور» با حضور آیت‌الله مکارم‌شیرازی برپا می‌شود

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمدرضا وطن‌خواه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، با بیان اینکه امسال سومین سال پیاده‌روی از ظهور تا غدیر است که با حضور آیت‌الله مکارم شیرازی از ساعت ۸ صبح از حرم مطهر آغاز  خواهد شد، اظهار داشت: سال اول این مراسم با جمعیتی برابر با ۵ هزار نفر برگزار شد، سال گذشته با گسترش تبلیغات، اطلاع‌رسانی و همکاری آیت‌الله مکارم شیرازی، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین فرحزاد و حجت‌الاسلام‌ والمسلمین میرزا محمدی این جمعیت تا ۷۰ هزار نفر رسید.

وی با اشاره به اینکه این مراسم از حرم مطهر حضرت معصومه(س) تا مسجد مقدس جمکران امتداد دارد، افزود: مسجد مقدس جمکران و حرم مطهر کریمه اهل بیت(س) نیز در برگزاری این مراسم با ستاد مرمی اجتماعات مهدی همکاری داشتند، مسجد جمکران نیز  با ارائه پشتیبانی‌ها  به گسترش این پیاده‌روی کمک به‌سزایی داشته است.

مسئول ستاد مردمی اجتماعات مهدوی این پیاده‌روی را بزرگ‌ترین اجتماع غدیری در کشور برشمرد و گفت: پیش‌بینی ما برای  اجتماع غدیر تا ظهور روز عید غدیر حضور  حداقل ۱۱۰ هزار نفر است، چنین اجتماعی به مناسبت روز عید غدیر در جهان وجود ندارد.

وی با تأکید بر لزوم حضور شیعیان در این اجتماع باشکوه خاطرنشان کرد: سال گذشته ۱۰ مداح، ۳ شاعر و ۳ سخنران در این اجتماع حضور داشتند و امسال نیز با همکاری حجت‌الاسلام‌ والمسلمین میرزا محمدی تعداد بیشتری مداح و شاعر در این اجتماع حضور خواهند داشت.

وطن‌خواه با اشاره به اهمیت غدیر افزود: پیامبر اسلام(ص) در خطبه غدیریه بسیاری از شاخصه‌های امام زمان(عج) را نام می‌برند که این حرکت عظیم مردمی یک نوع تجدید بیعت با ولایت امیرالمؤمنین(ع) و امام مهدی(عج) خواهد بود.

انتهای پیام/ش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *