سهم ۲۵ درصدی تعاونی‌ها از اقتصاد کشور محقق نشد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، احمد همتی عصر امروز در همایش تجلیل از تعاونی‌های برتر استان سمنان با اشاره به عهدشکنی‌های رئیس جمهور آمریکا در دنیا و خروج یکی پس از دیگری این کشور از پیمان‌های بین‌المللی اظهار داشت: ترامپ دیوانه همه برنامه‌های جهانی را بهم ریخته و علیه هرچه کارآفرینی در دنیاست؛ تلاش می‌کند.

وی با اشاره به اینکه نباید عده‌ای در داخل کشور به رئیس جمهور آمریکا برای رسیدن به اهدافش کمک کنند افزود: امروز که اقتصاد کشور با توجه به شرایط روز، شکننده شده است؛ اگر عده‌ای دانشته یا ندانسته بخواهند مسیر مخالف توسعه بخش خصوصی و تعاونی‌ها را ادامه دهند؛ به آرمان‌های انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره)، خون شهدا و اسلام خیانت کرده‌اند.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امروز شرایط سختی بر کارآفرینی و بخش تعاون در کشور حاکم است خاطرنشان کرد: کارآفرینی در این شرایط، چیزی بالاتر از جهاد است و کسی که در شرایط فعلی کشور کارآفرینی کند؛ کاری بسیار بزرگ انجام داده است.

همتی با اشاره به مخالفت عده‌ای در کشور با توسعه بخش تعاون خاطرنشان کرد: شاید اقدامات مخالفان توسعه تعاونی‌ها در ۲۰ سال گذشته تأثیر چندانی در فعالیت این بخش نداشت؛ اما امروز کوچک‌ترین حرکتی که این بخش انجام‌دهند؛ اثر زیادی بر کاهش اشتغال و کارآفرینی کشور دارد؛ چراکه امروز شرایط خاصی بر کشور حاکم است.

وی با بیان اینکه نباید بگذاریم که فضا به گونه‌ای شود تا افرادی امثال ترامپ از آن فضا استفاده کنند تصریح کرد: امروز همه بخش‌های مسئولیتی در کشور اعم از دولت، مجلس، قوه قضائیه و نهادهای حاکمیتی باید تلاش کنند تا فضا برای تعاون‌گران و کارآفرینی در کشور فراهم شود.

نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه قرار بود تا در برنامه پنجم توسعه سهم ۲۵ درصدی تعاونی‌ها در اقتصاد کشور محقق شود گفت: اما متأسفانه هنوز این سهم ۲۵ درصدی تعاونی‌ها در اقتصاد محقق نشده است و اگر نقایصی در این زمینه وجود دارد؛ مجلس باید آن را برطرف کند.

همتی با اشاره به اینکه امروز و پس از گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی و تمرین مردم‌سالاری دینی در کشور، همچنان در همه حوزه‌ها اعم از حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی به همکاری و همفکری لازم نرسیده‌ایم تصریح کرد: امروز باید آنقدر دموکراسی را تمرین کنیم تا بتوانیم خرد جمعی را بپذیریم و در این راه گاهی ممکن است لازم باشد تا از خود بگذریم و منافع جمعی را در نظر بگیریم.

وی با اشاره به اینکه امروز استفاده از همه ظرفیت‌ها در کشور ما را در برابر هجمه‌ها مصون نگاه می دارد افزود: امروز که همراهی میان مسئولان در رده‌های مختلف وجود داشته و همه در هر مسئولیتی خطر (جنگ اقتصادی) را احساس کرده‌اند؛ همه ما باید کمک کنیم تا این مشکلات حل شود.

نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امروز باید تمرکز اصلی مسئولان کشور این باشد تا ارتباط خود را با دیگر کشورها افزایش دهند بیان کرد: امروز باید به سمت و سوی ارتباط با کشورهای دنیا حرکت کنیم؛ چراکه امروز اقتصاد دنیا شکل یک “دهکده جهانی” به خود گرفته است.

انتهای پیام/ش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *