سردار رجبی: کردستانی‌ها همیشه سیلی محکم و دست رد به سینه استکبار جهانی زده‌اند/خواب دشمنان را برای ایجاد تفرقه قومی و مذهبی در کردستان آشفته می‌کنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، سردار محمدحسین رجبی صبح امروز در مراسم افتتاحیه رزمایش اقتدار عاشورایی سپاهیان محمد رسول‌الله(ص)۲ سنندج، با تسلیت ماه محرم و ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران باوفایش اظهار داشت: امسال در استان کردستان ۲۰ گردان بیت‌المقدس در مرحله دوم رزمایش حضور دارند و همزمان با سنندج، در ۹ شهرستان دیگر این رزمایش برگزار می‌شود.

وی گفت: مرحله نخست رزمایش، با رزمایش بسیجیان اردوهای جهادی و با حضور ۳۰۰ گروه جهادگر در راستای ارائه خدمت به مردم مناطق محروم از نهم شهریورماه در استان فرهنگی کردستان آغاز شده و این گروه‌های جهادی غیر از اقدامات انجام‌شده در حوزه محرومیت‌زدایی، مردم‌یاری و مأموریت قرارگاه پیشرفت و آبادانی است.

فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان تصریح کرد: جمع نفرات، خادمین، بسیجیان و مجموعه کسانی که عشق خدمت به مردم در دل دارند و در حوزه محرومیت‌زدایی به مردم شریف کردستان خدمت می‌کنند، شاید ۱۰ برابر این گروه اردوهای جهادی باشد که در شروع مرحله اول رزمایش سپاهیان محمد رسول‌الله(ص)۲ حضور دارند.

امروز بسیجیان کردستانی “نظم و انسجام” و “آمادگی و توان” خود را به نمایش گذاشتند

وی ادامه داد: امروز مرحله دوم رزمایش است که در آن «نظم و انسجام» و «آمادگی و توان» برادران و خواهران بسیجی در تمامی شهرستان‌های استان کردستان به نمایش گذاشته می‌شود.

سردار رجبی افزود: مرحله اصلی رزمایش در مهرماه برگزار می‌شود که در آن بیش از ۵۰ هزار بسیجی باهدف مقابله با تهدیدات نرم و سخت در مرکز استان کردستان گرد هم می‌آیند و اقتدار خود را به نمایش می‌گذارند.

وی اظهار کرد: عنصر اصلی، تشکیل‌دهنده و زینت‌بخش رزمایش مهرماه حضور بسیجیان همیشه در صحنه و متعهد استان است که شاهد شکوه و عظمت آن خواهیم بود.

بسیجیان متعهد، جهادگر و شهادت‌طلب از ابتدای انقلاب تاکنون، استکبار را بر سرجای خود نشانده‌اند

فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان گفت: هدف از برگزاری این رزمایش نمایش اقتدار و آمادگی، ارتقاء و سازماندهی بسیج» در روزهای سخت است؛ بسیجیان متعهد، جهادگر و شهادت‌طلب از زمان پیروزی نهضت و آغاز جنگ تحمیلی بر علیه ایران، حضور فعال داشتند و استکبار را بر سرجای خود نشاندند و در همه صحنه‌ها برخورد جدی با دشمنان کردند.

وی اضافه کرد: بسیجیان جهادگر و شهادت‌طلب از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون که سال چهلم انقلاب اسلامی است، با سربلندی در مقابله با استکبار جهانی ایستادگی کرده‌اند و این نشان از عظمت بسیجیان است.

نیروهای مسلح مدافع در کردستان از جنس بسیجیان و بومی همین استان هستند

فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان خاطرنشان کرد: نخستین پیام و هدف این رزمایش و حضور بسیجیان، ارتقای آمادگی‌های عملیاتی و عمومی همراه با سازماندهی این عزیزان است؛ در زمان جنگ «جذب، آموزش و اعزام» مورد هدف بود اما اکنون چون اعزام و جنگی نداریم، جنگ ما در مرحله کنونی «مقابله با استکبار» و سازماندهی اعزام برای اردوهای جهادی و ارائه خدمت به مردم است.

وی با بیان اینکه این استان به‌لحاظ مرزی بودن، قومیتی، فرهنگی و مذهبی ویژگی‌های خاص خود را دارد، به بیانات رهبر فرزانه انقلاب در سفر خود به استان کردستان که باید این سفر را نقطه عطفی در تاریخ کردستان بدانیم، اشاره کرد و ادامه داد: «قومیت در کشور تهدید نیست، بلکه یک فرصت است» و مصداق فرمایش معظم‌له همین است که بسیجیان از شهرهای مختلف کردستان در همه صحنه‌هایی که انقلاب نیاز دارد، حضور دارند.

امنیت کنونی کردستان، “امنیت پایدار مردمی و بومی” است

سردار رجبی افزود: نیروهای مسلح مدافع در کردستان که در مقابله با تهدیدات استکبار حضور دارند، از جنس بسیجیان و از نیروهای مردمی و بومی همین استان هستند.

وی با بیان اینکه آسایش و امنیت، دو نعمت بسیار بزرگ، ضروری و مهم است، اظهار کرد: امنیت کنونی کردستان، «امنیت پایدار مردمی و بومی» است و خود مردم که امنیت را بالاترین نعمت می‌دانند، در بطن این امنیت حضور دارند.

آمادگی مقابله با هر تهدیدی را داریم

فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان تصریح کرد: همه این حضورها و برگزاری رزمایش‌ها برای آمادگی مقابله با هر تهدیدی از سوی دشمنان است و امیدواریم این رزمایش‌ها روز به روز به سازماندهی و کیفیت کار در آمادگی‌ها اضافه کند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: به همه دنیا و مستکبران عالم اعلام می‌کنیم که این بسیجیان و نسل امروزی ادامه‌دهندگان راه و نسل پیشمرگان مسلمان کُرد هستند که همیشه در دفاع از انقلاب اسلامی پیش قراول بودند.

همه ما کردستانی‌ها در مقابله با دشمنان “آماده‌تر” از همیشه و بیش‌تر از گذشته “هوشیار” هستیم

سردار رجبی عنوان کرد: ما تمام مردم و بیش از ۵۰۰ هزار بسیجی کردستانی «به‌صورت یکپارچه» اعلام می‌کنیم، اگر نظام سلطه و استکبار جهانی دل خوش کرده که بتواند در حوزه قومیت و تفرق مذهبی کاری انجام بدهد و خوابی ببیند، خوابش آشفته خواهد شد.

وی ادامه داد: همه ما کردستانی‌ها با حضور در صحنه، تمام توطئه‌ها و اقدامات شوم دشمنان را خنثی می‌کنیم و اکنون آماده‌تر از همیشه و بیش‌تر از گذشته هوشیار هستیم و هر تهدیدی را در هر سطحی می‌شناسیم و امید بیگانگان را ناامید خواهیم کرد که مصداق آن حضور بسیجیان در میدان است که عاشقانه و بدون هیچ چشمداشتی حافظ نظام و دین مبین اسلام هستند.

دشمن نمی‌تواند اهداف شوم خود را در کردستان پیش ببرد

فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان خطاب به تمام مردم ایران گفت: مردم شریف کردستان همان ظور که از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون سیلی محکم و دست رد به سینه استکبار جهانی زده‌اند، این اطمینان را می‌دهند که ما مرزداران و مدافعان خوبی برای دین مبین اسلام و نظام هستیم.

وی اضافه کرد: اگر دشمن به دنبال ایجاد تفرقه در کردستان است، بداند، یقیناً نمی‌تواند اهداف و کاری پیش ببرد و ناامید خواهند شد، گرچه تاکنون نیز با هوشیاری علما، مردم و بسیجیان ناامید شده‌اند.

قدردانی “سردار رجبی” از تمام بسیجیان کردستانی؛ بابت عظمت کار و حضورتان سر تعظیم فرود می‌آورم

فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان خاطر نشان کرد: در «یک کلام» حضور ما در این رزمایش و رزمایش‌های آتی و مهرماه آمادگی در هر سطحی از نظام مقدس جمهوری اسلامی، از مرز، از قومیت هماهنگ و فرصت برای نظام و هماهنگی و وحدت مسلمانان شیعه و سنی در کردستان را نشان می‌دهد و پیام بزرگی برای ایران است و باید دشمنان با شنیدن پیام‌های بسیجیان و اقدامات پیش‌رو، بیش از گذشته به امیدهای خود ناامید شوند چراکه نمی‌توانند کاری پیش ببرند.

سردار رجبی در پایان با قدردانی از حضور تمام بسیجیان خطاب به آنان گفت: بابت عظمت کار و حضورتان در این میدان سر تعظیم فرود می‌آورم و از همه مهمانان حاضر نیز صمیمانه تشکر می‌کنم.

انتهای پیام/م

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *