کهگیلویه و بویراحمد| زیرساخت‌های توسعه دیتا در بخش‌های محروم مارگون و چاروسا فراهم نیست

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، محمدعلی تقوی در نشست شورای هماهنگی ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: با توجه به پیگیری‌های انجام شده هم اکنون یک میلیون و ۱۲۵ هزار سند در استان آرشیو الکترونیکی اسناد هویتی شده است.

وی با بیان اینکه ۶۰ درصد جمعیت بالای ۱۵ سال استان دارای شناسنامه مکانیزه هستند، عنوان کرد: میانگین صدور شناسنامه مکانیزه در کشور ۳۰ درصد بوده در حالی این آمار در این استان دو برابر میانگین کشوری است.

تقوی با بیان اینکه ۵۱۵ هزار نفر از جمعیت استان دارای شناسنامه مکانیزه بوده که از این تعداد ۳۲۵ هزار مورد در دولت تدبیر و امید صادر شده است، ابراز کرد: تاکنون ۴۱۰ هزار کارت ملی هوشمند در استان صادر شده در حالی قبل از این دولت این میزان به ۵ هزار مورد هم نمی‌رسید.

مدیرکل ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد افزود: در سال ۹۲ در تمام شهرستان‌های استان تنها ۳ هزار کارت ملی هوشمند صادر شده بود که هم اکنون از ۵۳۶ هزار واجد شرایط ۴۱۰ هزار نفر کارت ملی هوشمند دریافت کرده‌اند.

تقوی بیان کرد: زیرساخت‌های توسعه دیتا در دو بخش مارگون بویراحمد و چاروسای کهگیلویه فراهم نیست که انتظار می‌رود مسئولان و متولیان امر بویژه شرکت مخابرات در این زمینه وارد عمل شده و تدبیری بیندیشد.

وی ادامه داد: سال ۹۴ با رایزنی‌های انجام شده ۳ شهرستان بزرگ استان شامل بویراحمد، گچساران و کهگیلویه روی فیبر نوری بردیم زیرا ۷۰ درصد اسناد مربوط به ثبت احوال در این ۳ شهرستان بوده است.

تقوی تصریح کرد: ثبت احوال با هدف استفاده از فناوری های نوین اقدام به تاسیس بزرگترین پایگاه جمعیتی کشور نموده که بیش از ۲۰۰ هزار نقطه و ۱۳۰ دستگاه با این پایگاه در ارتباط بوده و کار احراز هویت را فراهم کرده است.

انتهای پیام/م

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *