آتش‌نشانی یاسوج کمبود تجهیزات دارد

نستهن مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در یاسوج اظهار داشت: در صورت وقوع هرگونه حادثه‌ای در ساختمان‌های بلند مرتبه و بیش از ۴ طبقه با مشکل امدادرسانی و اطفای حریق روبه‌رو هستیم که انتظار می‌رود ستاد بحران در این زمینه نگاه ویژه به شهرداری یاسوج و مجموعه آتش نشانی داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه آتش نشانی یاسوج از ابتدائی ترین تجهیزات و امکانات محروم بوده است، عنوان کرد: حادثه هیچ گاه خبر نمی‌کند و نباید نسبت به این مهم بی تفاوت باشیم در در صورت وقوع یک حادثه به دلیل کمبود تجهیزات و امکانات شاید با فاجعه روبه رو شویم.

مقدم ابراز کرد: با توجه به رایزنی‌های انجام شده مقرر شده دستگاه‌های اجرایی و متولیان امر بویژه ستاد بحران در این زمینه کمک لازم را داشته باشند و در غیر این صورت مجبور هستیم با وجود محدودیت‌های مالی برای برطرف کردن کاستی‌ها وام بگیریم.

شهردار یاسوج با اشاره به فعالیت ۴۰ آتش نشان در ۳ ایستگاه ادامه داد: نسبت به تامین اعتبار مورد نیاز خرید لباس اطفای حریق مورد نیاز این افراد به تعداد ۴۰ نفر مشغول فعالیت و حتی دستگاه تنفس مورد نیاز در گذشته توسط ستاد بحران و حتی شهرداری کم لطفی شده است.

مقدم با تاکید بر اینکه بدون هیاهوی رسانه‌ای پیگر برطرف کردن مشکلات در بخش‌های مختلف هستم، افزود: از روز اول حضورم دغدغه تهیه و تامین دستگاه تخلیه دود، لباس اطفاء حریق، دستگاه تخلیه دود، تشک نجات و خودروی بالابر فوماتیک دارای سبد برای آتش نشانی را دارم.

انتهای پیام/ ز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *