آذربایجان شرقی|فعالیت ۲۶۰ فارغ التحصیل مراغه‌ای در طرح کارورزی واحدهای تولیدی

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مراغه، ناصرمظفریان عصر امروز در بازدید ازاجرای طرح کارورزی در واحدهای تولیدی مراغه با اشاره به ضرورت مشارکت و همکاری کلیه شرکت‌های دولتی و خصوصی در اجرای این طرح اظهارداشت: طرح کارورزی فارغ التحصیل ها باهدف معرفی و ایجاد اشتغال پایدار در واحدهای تولیدی و صنعتی در سراسر کشور درحال برگزاری است.

وی افزود: براساس آمارهای رسمی درحال حاضر از ۲۶۰ فارغ التحصیل مراغه‌ای تنها ۱۱۰ نفر ازآنها به ۹ واحد تولیدی و صنعتی این شهرستان جهت شرکت در دورهای کارورزی معرفی و به کارگیری شده‌اند که درتلاش هستیم این تعداد افزایش داشته باشد.

رئیس اداره کارورفاه اجتماعی شهرستان مراغه در ادامه خاطر نشان کرد: بااجرای طرح کارورزی از مجموع سهم ۲۶۳ نفری این شهرستان تا کنون ۱۱۰ فارغ التحصیل به عنوان کارورز به ۹ واحد تولیدی این شهرستان معرفی شده‌اند که از این تعداد ۲۰ نفر جذب این واحدهای تولیدی شده‌اند.

مظفریان ادامه داد: درحال حاضر ۱۴ هزارو ۹۳۷ نفر در این شهرستان بیکار بوده که تلاش می‌شود با همکاری کارگروه رفع موانع تولید با جذب سرمایه گذاران جدید و ورود بخش خصوصی ببا احداث واحدهای تولیدی و صنعتی مشکل بیکاری را برطرف کنیم.

وی در ادامه با اشاره به آمار بیکاری در این شهرستان اظهارکرد: آمار بیکاری شهرستان ۱۸ درصد و بیش از ۲۵ هزارنفر در شهرستان مشمول قانون کار هستند.

رئیس اداره کارورفاه اجتماعی شهرستان مراغه تصریح کرد: تنظیم عرضه و تقاضای نیروی انسانی، کمک به ایجاد اشتغال و ارائه تسهیلات کارآفرینی و اشتغال از مهمترین وظایف اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی است و اقدامات خوبی دراین زمینه در حال انجام است.

وی افزود: در بخش مشاغل خانگی از ۴۸۶ طرح ارائه شده با ۴۸ میلیارد ریال اعتبار فقط برای ۵۷ طرح ۱۵ میلیارد ریال تسهیلات توسط بانک‌ها پرداخت شده است.

مظهریان یادآور شد: در بخش اعتبارات فراگیر نیز از ۲۲۳ طرح با یک هزار و ۱۵۸ میلیارد ریال اعتبار، ۱۵۱ طرح با ۴۵۳ میلیارد ریال در کارگروه استانی مصوب و فقط برای ۸ طرح ۵٫۷ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است

رئیس اداره کارورفاه اجتماعی شهرستان مراغه در پایان گفت:در بخش تسهیلات روستایی نیز تاکنون از ۱۰۷ طرح با ۲۰۳ میلیارد ریال، ۱۹ طرح با ۴۴٫۸ میلیارد ریال اعتبار مصوب شده است.

انتهای پیام/ش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *