تأکید آیت‌الله علوی گرگانی بر نظارت بیشتر از تریبون‌های صداوسیما

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، آیت‌الله سید محمدعلی علوی گرگانی ظهر امروز در دیدار با مدیرکل مرکز پژوهش‌های اسلامی صداوسیما که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، ضمن قدردانی از زحمات این مرکز اظهار داشت: صداوسیما مرکزی است که همه گونه مطالب از آن به بیرون انتقال می‌یابد و این مرکز دانشگاه بزرگ اسلامی است.

وی افزود: اگر در این مرکز اتاقی ایجاد شود تا بر اساس ارزش‌ها و معارف دینی فعالیت داشته باشد و سخنرانی‌ها و مقالات را کنترل کند، بسیار مفید فایده خواهد بود، چراکه اگر صداوسیما در مسیر درست قرار گیرد سایر فعالیت‌ها نیز در مسیر صحیح قرار خواهند گرفت.

مرجع تقلید شیعیان با بیان آثار مرئی و نامرئی صداوسیما بر سایر ارکان جامعه گفت: در این مرکز مهم نباید اجازه دهیم نقطه‌ضعفی به بیگانگان داده شود، در درجه نخست باید مراقب رفتار و مبانی اخلاقی خود باشیم و در مرحله بعد نباید سبب شادی دشمن شویم.

وی با تأکید بر اشاعه ارزش‌ها و مبانی دینی از سوی صداوسیما اظهار داشت: به دلیل اینکه کشورهای معاند به جمهوری اسلامی حساس هستند، باید مسئولان صداوسیما دقت داشته باشند که هر سخنی از تریبون ملی منتشر نشود که برای نظام اسلامی دردسر شود، چراکه اگر چنین مسئله‌ای اتفاق بیفتد مشکلاتی برای نظام اسلامی و کشور ایجاد می‌شود که قابل جبران نیست.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با تأکید بر رعایت ضوابط و قوانین خاص در سخنرانی‌هایی که از صداوسیما پخش می‌شود، ابراز کرد: رعایت این قاعده سبب می‌شود تا هر چیزی در تریبون صداوسیما گفته نشود.

آیت‌الله علوی گرگانی با اشاره به راه‌اندازی رادیو اربعین گفت: راه‌اندازی این مرکز قطعاً در اطلاع‌رسانی به زائران و محبان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) نقش به سزایی خواهد داشت، درنتیجه باید همه دست‌اندرکاران آن تلاش کنند که این مرکز رسانه‌ای در مسیر دین و ارزش‌های دین قدم بردارد.

انتهای پیام/ش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *