پرندگان شکاری و جانوران ارزشمند وحشی از منزلی در مشهد کشف شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدسو به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی، تورج همتی اظهار داشت: در پی دریافت یک گزارش موثق، مبنی بر وجود پرندگان شکاری و جانوران وحشی در یک منزل مسکونی در مشهد، ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان با همکاری ماموران اطلاعات و امنیتی به محل عزیمت و متخلف را دستگیر کردند.

وی ادامه داد: پس از بازرسی از منزل متخلف تعداد قابل توجهی از جانوران وحشی کشف شد که در این میان دو بهله پرنده شکاری با ارزش لیل و یک راس بره میش وحشی که در شرایط بسیار بدی نگهداری می‌شد نیز توقیف شد.

 مدیرکل محیط زیست خراسان رضوی گفت: علاوه بر آن چهار قطعه قرقاول و دو قطعه کبک نیز از محل کشف شد که به تیمارگاه حفاظت محیط زیست جهت قرنطینه و طی مراحل بهبودی تا زمان رهاسازی انتقال یافتند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان به توقیف هدمانت یک رأس قوچ وحشی تاکسیدرمی شده نیز از منزل این متخلف اشاره و افزود: برای متخلف  که چندین تخلف شکار و صید را  تواماً مرتکب شده بود به جرم شکار و صید غیرمجاز پرندگان شکاری باارزش و شکار و صید پرندگان و  پستانداران وحشی تشکیل پرونده و جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد.

انتهای پیام/ش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *