اصفهان| جاعل ویزای اربعین در تیران و کرون دستگیر شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ علی صادقی اظهار داشت:  ماموران پلیس امنیت عمومی شهرستان تیران و کرون، در پی کسب خبری مبنی بر اینکه فردی اقدام به مخدوش کردن گذرنامه و صدور ویزای جعلی جهت سفر به کربلای معلی در زمان اربعین حسینی می‌کند، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: پس از بررسی و اطمینان از صحت موضوع ماموران طی هماهنگی با مقام قضائی، در یک عملیات ضربتی متهم را در مخفیگاه خود دستگیر و ۲۰ جلد گذرنامه مخدوش و ویزای جعلی کشور عراق را کشف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان تیران و کرون با بیان اینکه متهم همراه پرونده به منظور اقدامات قانونی تحویل مراجع قضائی شد، خاطرنشان کرد: به متقاضیان شرکت در پیاده روی اربعین حسینی توصیه می‌کنیم  حتماً اخذ گذرنامه و ویزای سفر خود را از مراجع قانونی پیگیری کنند، در صورتی که با موارد مشکوک مواجه شدند حتماً مراتب را از طریق شماره تلفن ۱۱۰ به پلیس گزارش دهند.

کلاهبرداری از طریق فروش اینترنتی بلیت هوایی اربعین 

رئیس پلیس فتای استان اصفهان گفت: فردی که با درج آگهی فروش ویژه بلیت هوایی اربعین در یکی از شبکه های اجتماعی از شهروندان کلاهبرداری می کرد توسط ماموران پلیس فتا استان شناسایی و دستگیر شد. 

سرهنگ سید مصطفی مرتضوی بیان کرد: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه در یکی از شبکه‌های اجتماعی مورد کلاهبرداری قرار گرفته است، بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتای استان اصفهان قرار گرفت.

وی بیان کرد: فرد شاکی در اظهارات خود عنوان کرد، در یکی از شبکه‌های اجتماعی با آگهی فروش بلیت هوایی سفر به کربلای معلی ویژه اربعین حسینی با قیمت نازل روبرو شدم، من هم بابت خرید بلیت مبلغ ۲۰ میلیون ریال به حساب صاحب آگهی مذکور واریز کرده و چندین روز منتظر دریافت آن بودم اما نه تنها بلیتی دریافت نکردم بلکه فروشنده نیز دیگر پاسخگوی تماس خود نیست.

رئیس پلیس فتای استان اصفهان افزود: ماموران این پلیس پس از اظهارات شاکی بلافاصله وارد عمل شده و با بررسی های علمی و تخصصی در فضای مجازی توانستند عامل این کلاهبرداری را دستگیر و تحویل مراجع قضائی کنند.

سرهنگ مرتضوی در خصوص کلاهبرداری از زائران پیاده روی اربعین در فضای مجازی هشدار داد و گفت: به زائران عزیز توصیه می‌کنیم برای تهیه بلیت به دفاتر هواپیمایی مراجعه و از خرید بلیت از سایت ها و شبکه های اجتماعی خودداری کنند.

وی با بیان اینکه برخی تبلیغات که در فضای مجازی با عناوین سفر سریع، بدون ویزا و ارزان برای اربعین منتشر می‌شود، به‌منظور کلاهبرداری از افراد استف گفت: از شهروندان می خواهیم در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی و کانال رسمی پلیس فتا در پیام‌رسان‌های داخلی با آی دی cyberpolice با ما در‌ میان بگذارند.

انتهای پیام/ن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *