گیلان| دانشجویان دانشگاه آزاد وام سفر اربعین دریافت می‌کنند+فیلم

رضا نصیری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت با اشاره به وضعیت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: این دانشگاه در دوران مدیریت “علی‌اکبر ولایتی” در یک سیر تحول علمی، اسلامی و انقلابی قرار گرفته است.

مدیرکل فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی کشور انقلابی‌گری، هویت‌بخشی به دانشجویان و افزایش سطح دین‌داری آن‌ها را مهم‌ترین راهبرد فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی دانست و افزود: ایجاد فضای علمی مناسب برای رشد و ترقی دانشجویان در دستور کار قرار دارد.

نصیری با بیان اینکه برنامه‌هایی در راستای تقویت جایگاه مساجد و نمازخانه‌های واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در حال اجرا است تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی مساجد خوبی دارد اما توجه کافی به آن‌ها نشده است.

وی با تاکید بر لزوم توجه به ظرفیت تشکل‌های دانشجویی به‌ویژه بسیج دانشجویی در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی گفت: برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی در ایام اربعین با محوریت بسیج دانشجویی برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی با اعلام اینکه به تمام دانشجویان این دانشگاه که عازم سفر اربعین هستند حداقل یک میلیون تومان وام پرداخت می‌شود افزود: بازپرداخت این وام ۲۰ ماهه و بدون سود است.

وی با اشاره به آمادگی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان‌های ایلام، خوزستان، آذربایجان غربی، آدربایجان شرقی و سیستان و بلوچستان برای خدمت‌رسانی به زوار اربعین گفت: واحدهای این دانشگاه به زواری که از خارج کشور وارد ایران می‌شوند خدمت‌رسانی می‌کنند.

نصیری با بیان اینکه موکب‌های دانشگاه آزاد اسلامی در ایلام و خوزستان برپا می‌شود خاطرنشان کرد: درب‌های خوابگاه‌ها و دانشگاه‌های آزاد اسلامی به روی عزاداران امام حسین(ع) باز است.

وی حمل و نقل را از جمله مشکلات دانشجویان در ایام اربعین دانست و افزود: با هماهنگی‌های انجام شده، واحد‌های دانشگاه آزاد اسلامی می‌توانند دانشجویان زائر خود را با وسیله نقلیه استاندارد متعلق به دانشگاه به کربلا اعزام کنند تا این خودرو در تمام طول مسیر سفر همراه زائران باشد.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه فضای واحدهای دانشگاهی در این ایام باید رنگ و بوی امام حسین(ع) را داشته باشد تصریح کرد: واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در گیلان وضعیت بسیار خوبی در این حوزه دارد.

انتهای پیام/م

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *