موکب داران عشق؛ دلدادگی خادمان لرستانی در خدمت به زائران اربعین+ تصاویر

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، این روزها حال و هوای شهرها کربلایی شده و همه می‌خواهند خود را به خیل عظیم عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) برسانند؛ راه کربلا عاشقانه‌ترین مسیر زندگی است و سفیران حسین(ع) کوله‌بار خود را بسته و می‌روند.

شوق دیدار است که جان‌های خسته را به سمت خود می‌کشاند و این مغناطیس بی‌بدیل اربعین مرزهای جغرافیایی را درنوردیده و از هر قوم، نژاد و ملیتی آمده‌اند و هر عاشقی قطره‌ای از این دریا شده تا با تأسی از اهل‌بیت(ع)، پیام قیام حسین(ع) و صبر زینبی را در بزرگ‌ترین اجتماع صلح‌آمیز برای جهانیان به نمایش بگذارند.

قصه موکب داران کوی دوست، قصه عشقی است که تمام نمی‌شود؛ اینجا غنی و فقیر در کنار هم داشته‌ها و نداشته‌هایشان را فراموش می‌کنند و مشغول نوکری هستند؛ اینجا هرروز و هر ساعت رسم عاشقی را مرور می‌کنند وافتخارشان خدمت به زائران امامی است که مصیبتش برای همیشه تازه است.

شکوه اربعین

حجت‌الاسلام حمیدرضا محمدی خادم زائرین اربعین در موکب حضرت ابوالفضل (ع) لرستان مستقر در شهر نجف می‌گوید: از دو سال قبل به‌صورت افتخاری آمدم و در مرز مهران خدمت کردم و امسال هم توفیق شد که در شهر نجف و در موکب حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان خدمت‌رسانی کنم.

وی به حدیثی از پیامبر (ص) اشاره کرد و گفت: پیامبر اکرم (ص) فرمودند به‌وسیله من همه شما هشدار داده شدید، به‌وسیله علی (ع) هدایت شدید، به‌وسیله حسن (ع) احسان می‌شوید، به‌وسیله حسین (ع) خوشبخت می‌گردید و بدون او بدبخت خواهید شد، چراکه حسین (ع) دری از درهای بهشت است و اگر کسی با او دشمنی کند بهشت بر وی حرام می‌شود.

این خادم اربعین در موکب حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان ضمن اشاره به اینکه خدمت به زائرین امام حسین (ع) توفیق می‌خواهد، معتقد است همایش اربعین هرسال پررونق‌تر می‌شود و خوشبختانه امسال نیز با این وضعیت گرانی‌ها جمعیت باشکوهی در این مسیر حضور یافته‌اند و در مسیر دلدادگی قدم گذاشتند.

وی افزود: در اینجا خادمین لرستانی اقصی نقاط شهرهای لرستان به اینجا آمده‌اند که نامشان در لیست خادمین زوار حسینی درج شود.

خدمات درمانی به زوار اربعین

رضا سالاری عضو اکیب درمانی موکب حضرت ابوالفضل (ع) لرستان در شهر آسمانی نجف اظهار داشت: از طریق بسیج جامعه پزشکی جهت خدمت رسانی به زوار اربعین حسینی هم اکنون در شهر نجف اشرف و در موکب لرستان مستقر هستیم.

وی گفت: معاینات مشکلات تنفسی، فشار، کم خونی، کمر درد و … و ارائه برخی دارو های شایع از قبیل آنتی بیوتیک ها، رفع عفونت ها و مشکلات پوستی از خدمات بخش درمانی موکب لرستان است.

خادم زائران اربعین افزود: ما حدود سه سال است که با علاقه، داوطلبانه و ذوق وافر به زوار اربعین خدمت رسانی می کنیم چراکه خدمت را امر بسیارمقدس و پسندیده ای به حساب می آوریم.

وی بیان کرد: این اکیب درمانی در ۵ روز پایانی منتهی به اربعین در شهر کربلا به جهت ازدیاد جمعیت در این شهر مستقر خواهد شد.

سخادت مردم عراق در خدمت به زوار اربعین

جابر چگنی مسئول موکب مردمی طریق الشهدا از مواکب لرستان در شهر نجف نیز می‌گوید  :در چنین روزهایی از سراسر دنیا زائرین در حال قدم نهادن به سمت کربلای معلی هستند ما نیز این توفیق را داریم که خدمت‌رسانی خود را به زوار ارائه دهیم.

وی معتقد است:  اربعین به یک حرکت و جریان عالم‌گیر تبدیل‌شده و یکی از معجزات محرم و عاشورا به‌حساب می‌آید چون‌که هر فردی از یک نقطه از عالم، خود را به کربلا می‌رساند و در روز اربعین اصطلاحاً خود را میقات می رساند.

مسئول موکب مردمی طریق الشهدا ضمن اشاره به اینکه برپایی موکب‌ها در حاشیه این حرکت عظیم پیاده‌روی به شور و حضور آن افزوده است، اظهار داشت: امسال از شهرستان بروجرد در قالب موکب لرستان در نجف و کربلا حضورداشته و به امر خدمت‌رسانی و اسکان زوار حسینی مشغول هستیم.

چگنی تصریح کرد: امسال موکب طریق الشهدا باهمت ۱۵ خادم از بروجرد که غالباً طلبه، دانشجو و شاغل هستند با عشق و علاقه وافر در حسینیه یکی از مدارس شهر نجف با ظرفیت خدمت‌رسانی به بیش از ۱۰۰ نفر و ارائه سه وعده‌غذا تشکیل‌شده است.

وی خدمت‌رسانی بی‌نظیر عراقی‌ها را نشان از سخاوت وافر آنان دانست و عنوان کرد: به حال دوستان عراقی خود غبطه می‌خورم که زندگی‌شان را با تمام وجود وقف خدمت‌رسانی به زوار حسینی می‌کنند چراکه فعالیت ما در اینجا در مقایسه با عظمت کار آنان به‌حساب نمی‌آید، امیدواریم در سال‌های بعد با بتوانیم سهم بیشتری ایفا کنیم.

انتهای پیام/ ع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *