مرکزی| طرح "شجره طیبه" در سطح شهرستان ساوه اجرا شد

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از ساوه، عباس محمدی ظهر امروز در حاشیه طرح شجره طیبه و پلاک‌کوبی درختان انار در روستای یل‌آباد ساوه، با اشاره به اهمیت نقش مردم در برنامه‌های عام‌المنفعه اظهار داشت: کمیته امداد با اجرای طرح‌های مشارکتی از جمله صدقات، اکرام، زکات، جشن‌‎های نیکوکاری و عاطفه‌‎ها و یا طرح‌‎های اطعام محرومان و غیره به دنبال توسعه مشارکت‌‎های مردمی و جلب حمایت‌های بیشتر خیران درراستای ارائه خدمت بهتر به نیازمندان آبرومند جامعه گام برداشته است.

وی افزود: حمایت از اقشار محروم و نیازمند نشانه زنده بودن جامعه بوده و کمیته امداد با اتخاذ چنین سیاستی، توانمندسازی را در دستور کار خود قرار داده است، ترویج فرهنگ زکات زمینه‌ساز تحقق عدالت اجتماعی بوده و پرداخت زکات سبب افزایش رشد معنوی و کاهش فقر در جامعه می‌شود.

رئیس کمیته امداد ساوه تصریح کرد: براساس روایات دینی، یکی از راه‌های رونق اقتصادی کسب ‌و کار صاحبان صنایع، رسیدگی به فقرا و محرومان جامعه است که اگر آنان در پرداخت زکات مستحبی اهتمام داشته باشند و از کار محرومان جامعه گره‌گشایی کنند، خداوند هم گره کار و مشکلات اقتصادی آنها را باز می‌کند. 

محمدی هزاوه بیان کرد: در ﻃﺮح ﺷ ﺮه ﻃﯿﺒﻪ، ﺑﺎﻏﺪاران یک یا چند درخت را در قالب زکات مستحبی پلاک‌گذاری کرده و ﺛﻤﺮه درﺧﺘﺎن را ﺑﺎ ﻧﯿﺖ ﮐﻤﮏ ﺑﻪ ﻧﯿﺎزﻣﻨﺪان دراﺧﺘﯿﺎر افراد نیازمند ﻗﺮار ﻣﯽدهند، خوشبختانه تا به امروز باغداران ساوه‌ای بیش از ۳ هزار اصله درخت از باغات انار، انگور و زیتون به طرح شجره طیبه اختصاص داده‌اند.

وی ادامه داد: طرح شجره طیبه و پلاک‌کوبی به‌عنوان یک کار ابتکاری و خداپسندانه  طی چند سال اخیر در این شهرستان آغاز شده و همچنان با قوت ادامه دارد، مشارکت مردم در انجام این گونه برنامه‌های مذهبی و اجتماعی عام‌المنفعه نقش مهمی در اجرای طرح‌های مختلف و به‌ویژه محرومیت‌زدایی دارد.

رئیس کمیته امداد ساوه تصریح کرد: هم اکنون۴ هزار و  ۱۰۰ خانوار در شهرستان حدود ۷ هزار نفر از جمعیت تحت پوشش این نهاد مقدس هستند، با توجه به ظرفیت‌های مناسب این شهرستان در حوزه کشاورزی و صنایع  انتظار می‌رود شاهد همکاری بیشتری با این نهاد برای ارائه خدمات به جامعه هدف این نهاد باشیم.

انتهای پیام/م

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *