همایش «بر بلندای اربعین »با هدف تجلیل از پیرغلامان حسینی در شهرستان مُهر برگزار شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مُهر، همایش «بر بلندای اربعین » امروز با هدف گرامیداشت پیرغلامان اهل بیت، شاعران آئینی، مداحان، متولیان حسینیه‌ها و تکایا، تعزیه‌خوانان و خادمین مراسم‌های مذهبی با همت دفتر امام جمعه شهر مُهر در پالایشگاه گاز پارسیان شهرستان مهر برگزار شد.

حجت‌الاسلام اصغر شاکری، امام جمعه شهرستان مُهر در این همایش اظهار داشت: جوان امروز الگوهای درست خود را گم کرده و الگوهای جدیدی جایگزین الگوهای اصلی شده است. نباید از این فرهنگ فاصله بگیریم و اجازه بدهیم الگوهای درست با الگوهایی مثل سلبریتی‌ها جا به جا شود.

وی افزود: پیامبر عظیم الشأن اسلام کامل‌ترین و بزرگ‌ترین الگوست و پس از ایشان ائمه معصومین (ع) بهترین الگوهایی هستند که باید پیروی شوند. همین خادمین اهل بیت (س)، مداحان، واعظین و ذاکرین و عزیزانی که در راه تبلیغ فرهنگ حسینی می‌کوشند بهترین الگوهای امروز ما هستند.

رئیس همایش «بر بلندای اربعین» با اشاره به اهداف این همایش گفت: نخست اینکه باید خادمین اهل بیت (ع) را بشناسیم و به نسل جوان هم به عنوان یک الگوی به روز بشناسانیم و دوم کسانی که برای عظمت فرهنگ حسینی تلاش می‌کنند معرفی و تجلیل شوند. 

سید محمد موسوی فرماندار شهرستان مُهر نیز در این مراسم گفت: در طول مسیر پیاده‌روی اربعین تابلوهایی وجود دارد که بر روی آن نوشته شده “حب الحسین یجمعنا” ، بسیار جالب است که در گرد دستگاه امام حسین (ع) از هر رنگ و آئینی، از هر فکر و اندیشه و نژادی می‌توان جمع شد. امام حسین (ع) می‌توانند محوری برای شکل‌گیری وحدت در جهان اسلام و حتی جهان بشریت باشند.

موسوی گفت: در منطقه ما به برکت وجود پیرغلامان و خادمین حسینی و همچنین روحانیون بزرگ و برجسته، فرهنگ حسینی ریشه‌دار است و ما باید تلاش کنیم این فرهنگ را به بهترین شکل ممکن نگهداری کنیم.

در این همایش هچنین برنامه‌هایی نظیر مرثیه‌خوانی محلی، قرائت اشعاری در مدح اهل بیت (س) و مداحی انجام شد. در پایان نیز جمعی از خادمین، واعظین و ذاکرین اهل بیت (س) تجلیل شدند. 

انتهای پیام/ن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *