راهپیمایی باشکوه مردم بهبهان به سوی قدمگاه امام رضا (ع) در خوزستان + تصویر

به گزارش خبرگزاری تسنیمازاهواز؛ همزمان با روز شهادت امام رضا علیه السلام طبق سنت چندین ساله مردم شهرستان بهبهان پیاده‌روی با شکوهی به مقصد قدمگاه این امام رئوف در نزدیکی شهر بهبهان برگزار کردند. این راهپیمایی ده کیلومتری از شب شهادت امام رضا علیه السلام آغاز می‌شود و تا عصر روز شهادت ادامه می یابد.

این حرکت هرسال بیش از پیش از سوی عموم مردم منطقه با هر نوع تفکر و روحیه‌ای مورد استقبال قرار می‌گیرد و بسیاری با برپایی موکب به خدمت رسانی و پذیرایی از زوار قدمگاه امام رضا علیه السلام می‌پردازند.

در مسیر پیاده‌روی خانواده‌های بسیاری کودکان خود را با کالسکه یا در آغوش به سوی قدمگاه می‌آورند تا کودکانشان هم در این عرض ارادت و محبت به اهل بیت عصمت و طهارت سهیم باشند.

نکته قابل توجه وجود نرگس زارهایی زیبایی در مسیر پیاده‌روی است که به اعتقاد اهالی منطقه این نرگس زارها به برکت عبور امام رضا علیه السلام در این مطقه روییده است‌.

اما با توجه به حضور پرشور مردم در این حرکت عظیم مذهبی ضرورت خدمات دهی و بسترسازی دائمی دستگاه‌های دولتی در مسیر پیاده‌روی مردم وجود دارد که این موضوع در سالهای اخیر به کندی و ضعف بسیار انجام شده است.

در ادامه تصاویر گوشه ای از این راهپیمائی بزرگ و پرشور مردم بهبهان را دنبال کنید.

 

انتهای پیام/ ش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *