بیش از ۲۵۰ بقعه متبرکه در کرمان ثبت شده است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، حجت‌الاسلام اسماعیل تدینی صبح امروز در همایش یاوران وقف استان کرمان با بیان اینکه شان مدیران در نظام اسلامی نوکری و خدمتگزاری است اظهار داشت: امروز بار سنگینی بر دوش سازمان اوقاف و امورخیریه در کشور است.

وی با اشاره به اینکه این سازمان یک نهاد انقلابی و مردمی است گفت: حفاظت از موقوفات یک کار بزرگ است و خادمین وقف توفیق بزرگی پیدا کردند که از اموال عمومی وقف نگهداری می‌کنند.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان کرمان عنوان کرد: خادمی بقاع متبرکه نیز توفیق بزرگ دیگری است که توسط سازمان اوقاف انجام می‌شود.

وی با یادآور شد: در قرآن کریم آمده است که خداوند متعال به حضرت ابراهیم(ع) و حضرت اسماعیل(ع) دستور می‌دهد که باید خانه خدا را تمیز کنی و محافظ آن باشی چرا که خدا خواسته است این خانه برای کسانی که می‌خواهند به عبادت مشغول شوند تمیز باشد.

تدینی با بیان اینکه ۲۵۷  بقعه متبرکه در استان کرمان ثبت شده که حدود چند هزار نفر خادمان آنها هستند افزود: حدود ۷۰۰ متولی وقف در سطح استان کرمان وجود دارد.

وی با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ وقف و اطلاع‌رسانی در این حوزه گفت: رسانه‌ها در این حوزه نقش مهمی برعهده دارند و در این زمینه کار تبلیغ را انجام می‌دهند.

انتهای پیام/ن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *