کاشان| جشن امضا کتاب با حضور مصطفی رحماندوست + تصاویر

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، مصطفی رحماندوست عصر امروز در حلقه دوستدارانش با ابراز خشنود از حضور مجدد در  شهر کاشان اظهار داشت: سال قبل در چنین روزهایی تجربه حضور در این مکان را داشته ام و حالا به عینه شاهد افزایش دوستداران کتاب در کهن شهر کاشان هستم و این مایه خشنودی بسیار است که فضایی ایجاد شده تا کودکان به مطالعه  بیشتر روی آورده اند.

رحماندوست در ادامه افزود: زمان متغیر شگفتی است در دوران کودکی ما توجه غالب بر درس خواندن بود و نه کتاب خواندن هر چند شخصا معتقد هستم خارج از مدرسه باید به جستجوی زندگی و آموزه‌هایش بود چرا که مدرسه فضای رشد کافی به انسان نمی‌دهد.
 
وی با اشاره به خاطره‌ای از نمایش کارنامه دوره اول دبیرستانش در موزه‌ای عنوان کرد: خانواده‌ها نباید نمره محور عمل کنند، به فرزندانشان فرصت آموختن واقعیات را بدهند و فضا را برای رشد فرهنگی و مطالعاتی آنها مهیا سازند. 

وی افزود: برای ایجاد رغبت به کتابخوانی در کودکان باید از همان بدو  تولد دست‌های کوچکشان را در دست‌هامان بگیریم و حین بازی برایشان شعر و قصه بگوییم تا این علاقه در آنها ریشه بدواند.

لازم به ذکر است جشن امضا کتاب و نشست و گفت‌وگو با نویسنده و کتاب از برنامه‌های جنبی نخستین جشنواره بین‌المللی کتاب کودک و نوجوان کاشان است که در پایتخت کتاب کشور برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *