ارتفاع برف برای بازگشایی پیست اسکی همدان کافی نیست

مهدی کرمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان با بیان این که پیست تاریک دره همدان یکی از ۳ پیست مطرح کشور به شمار می‌رود و به دلیل فاصله نزدیک با شهر در نوع خود در کشور بی‌نظیر است اظهار داشت: به دلیل بارش کم برف و همچنین مشکلات زیرساختی موجود عملاً پیست اسکی همدان در ۲ سال گذشته تعطیل بوده است.

وی افزود: همدان ظرفیت بالایی در ورزش اسکی دارد، اما بارش برف مناسب و داشتن تجهیزات و تاسیسات مناسب و استاندارد جهت راه اندازی پیست از مهم‌ترین مؤلفه‌ها در توسعه اسکی همدان است.

وی با اشاره به این که برای بازگشایی پیست نیاز به ۲ مرحله بارش برف مناسب است گفت: در مرحله اول، برف برای زیرسازی با ماشین‌های برفکوب کوبیده می‌شود و در بارش دوم سطحش رویی پیست شکل می‌گیرد تا شرایط مناسب و استاندارد برای اسکی‌بازان فراهم شود.

کرمی با اعلام این که با وجود نخستین بارش برف زمستانی پیست اسکی تاریک دره همدان بازگشایی نشده است عنوان کرد: از یک سو ارتفاع و از سوی دیگر آبدار بودن برفی که در هفته گذشته بارید برای زیرسازی پیست همدان مناسب نبود. 

وی تصریح کرد: به احتمال زیاد در آخر همین هفته شاهد بارش برف در همدان خواهیم بود که امیدواریم ارتفاع و جنس آن به گونه‌ای باشد که بتوانیم زیرسازی پیست را آغاز کنیم. 

کرمی با اشاره به این که در سال‌های گذشته پیست تاریک دره همدان با مشکلات تجهیزاتی و تاسیساتی مواجه بود تاکید کرد: با کمک و مساعدت اداره کل ورزش و جوانان مشکل مکانیکی ماشین برفکوب برطرف شد و در مورد تله سیژ نیز صندلی‌ها، ترمزها و میکروسوییچ‌ها تعمیر و تعویض شده است.

وی تصریح کرد: با این شرایط در صورت بارش برف مناسب می‌توانیم امسال به خوبی از علاقمندان به ورزش‌های زمستانی در پیست اسکی تاریک دره همدان پذیرایی کنیم. 

کرمی که از تیرماه امسال از سوی مدیرکل ورزش و جوانان به عنوان سرپرست هیئت اسکی منصوب شده است در رابطه با برگزاری مجمع انتخاباتی این هیئت هم گفت: با همکاری اداره کل ورزش و جوانان مراحل ثبت نام از نامزد‌های هیئت آغاز شده است. پس از پایان ثبت نام صلاحیت نامزدها بررسی می‌شود و پس از تایید نامزدهای نهایی زمان برگزاری مجمع انتخاباتی با هماهنگی اداره کل ورزش و جوانان و فدراسیون اسکی اعلام می‌شود.

انتهای پیام/ ت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *