نماینده مردم همدان در مجلس: رمز پیروزی بر فتنه ۸۸ تفکر عاشورایی بود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان حمید‌رضا حاجی بابایی شامگاه جمعه در مراسم گرامیداشت سالروز حماسه ۹ دی در مسجد مهدیه همدان اظهار داشت: معیار انقلابی بودن واقعی پشتیبانی از مقام معظم رهبری و یا همان ولایت وفقیه است چرا که خیلی افراد ظاهری انقلابی دارند اما زمانی که لازم است از رهبری و  ولایت پشتیبانی کنند حضور ندارند.

وی با اشاره به برخی از طرح‌های آماده تصویب برای بهبود وضعیت زندگی مردم گفت: هر زمان در مجلس می‌خواهیم تصمیم بگیریم اصلاحی در امور مصوبه‌های مجلس برای مردم داشته باشیم برخی مخالفت می‌کنند اما وقتی رو‌ در روی مردم در مساجد و مراکز تجمعی عمومی ظاهر می‌شوند می‌گویند ما هم در حمایت از این طرح‌های رای موافق دادیم در حالی که مخالفت کردند.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس افزود: اگر ایران اسلامی چهل سال مقاومت مردمی داشته است به پشتوانه مردم از رهبری و ولایت فقیه است و آمریکا در این چهل سال همیشه سعی کرده است با توطئه و فتنه‌سازی نظام را تضعیف و مردم را از رهبری و ولایت فقیه دلسرد کند که موفق نشده است.

حاجی بابایی اظهار کرد: این که مردم از وضعیت اقتصادی کشور دل خونی دارند و از مقام معظم رهبری می‌خواهند که در این حوزه کاری انجام دهد هم درست است اما نباید فراموش کنیم که رهبری روسای سه قوه را موظف به رسیدگی به این امور کرده است و با تمام قوا هم از آنان حمایت می‌کند تا ریشه اشرافی‌گری و مشکلات اقتصادی از جامه برچیده شود.

وی گفت: درد اینجاست که امروز متاسفانه برخی از مسئولان ما به جای آن که خود را به سطح مردم متوسط به لحاظ اقتصادی برسانند تا درد آنها متوجه شوند و برای حل مشکلات اقتصادی جامعه برنامه مناسب داشته باشند بیشتر به دنبال اشرافی‌گری هستند و ژن خود را برتر از دیگران می‌دانند.

نمانیده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ما در مجلس برای مبارزه با مشکلات اقتصادی با جمع‌آوری بیش از ۱۹۰ امضا از رئیس قوه‌ قضائیه خواسته‌ایم که  با توان تمام با حمایت مقام معظم رهبری ریشه فساد اقتصادی را در جامعه بخشکاند و ابتدا این کار با شاه مهره‌ها آسیب‌رسان به نظام اقتصادی کشور انجام دهد.

وی افزود: من فردی را سراغ دارم که ۲۶۸ میلیو‌ن دلار ارز حاصل دولتی را برای تامین کالای مورد نیاز کشور دریافت کرده است اما یک دلار از آن را کالایی وارد نکرده است اگر امروز وزیر اقتصاد را استیضاح نمی‌کنیم به فرموده رهبر معظم انقلاب باید با بصیریت با وضع جامعه برخورد کنیم که مشکلات بیشتری برای کشور ایجاد نشود.

حاجی بابایی گفت: مردم انتظار دارند که وضعیت اقتصادی کشور سامان داده شود و مشکلات آنان برطرف شود که انتظار منطقی و به حقی است اما نباید یک قدم از مقام معظم رهبری پیشی بگیریم یا یک قدمی از رهبری عقب بمانیم. مقام معظم رهبری هر چه امر کنند تابع هستیم اما هستند کسانی که ظاهر انقلابی دارند اما در عمل رفتار آنها انقلابی نیست در زمانی که باید از رهبری و لایت فقیه حمایت کنند هیچ حرفی نمی‌زنند.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: همین افراد در هر محفل و مجلسی حضور دارند اما به صورت قاطع هیچ دفاعی از ولایت فقیه ندارند و روشن موضع خود را اعلام نمی‌کنند. تفاوت افراد انقلابی و غیر‌انقلابی در همین نکته مهم است که انقلابی‌ها صریح و روشن درباره مسائل دید‌گاه خود را اعلام می‌کنند و  هراسی هم از اعلام آن ندارند.

وی افزود: آمریکا اسلامی را می‌خواهد که حرفی از حمایت از ولایت فقیه و رهبری در آن نباشد حتی اگر ایران موشک هسته‌ای، فناوری پیشرفته و غیره و هم داشته باشد چرا که همیشه حامی کشور‌های اسلامی مانند آل‌سعود و غیره بوده است اسلامی را می‌خواهد که تابع استعمار و استکبار باشد و برای نابودی آن هم هر کاری انجام می‌دهد.

وی گفت: نمونه آن ایران اسلامی و فتنه سال ۸۸ است که با تمام توان از ظرفیت نیرو‌های داخلی و خارجی برای براندازی نظام ایران اسلامی استفاده کرد اما غافل از آن بود که انقلاب ایران اسلامی با عاشورا، کربلا و تفکر آزادگی امام حسین(ع) گره خورده است و هیچ گاه از آن جدا نمی‌شود و تا این تفکر نابود نشدنی در ایران اسلامی  وجود دارد همین رویه برای آزادگی کشور‌های دیگر وجود دارد و آمریکا این آزادگی و سربلندی ملت‌‌های دنیا را نمی‌خواهد.

انتهای پیام/ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *