آیت‌الله شاهچراغی: نهادهای فرهنگی و قرآنی برای ترویج قرآن «برنامه‌ریزی هدفمند» کنند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، آیت الله سید محمد شاهچراغی بعدازظهر امروز در دیدار با مدیر کل کمیته امداد استان سمنان و تجلیل از حافظ کل قرآن اظهار داشت: قرآن بهترین راه دوری از تاریکی‌ها و ملجأ مردم در برابر خطرات است.

وی با اشاره به اینکه فهمیدن، خواندن و عمل به قرآن از توصیه‌های امیرالمونین (ع) است خاطرنشان کرد: یکی از برکات انقلاب اسلامی روی آوردن مردم به قرآن بود.

امام جمعه سمنان با تأکید بر اینکه باید قرآن از غربت خوانده نشدن در حال حاضر بیرون بیاید تصریح کرد: یکی از عوامل گرفتاری فعلی جامعه ما دوری از قرآن است.

آیت الله شاهچراغی با بیان اینکه قرآن حافظ، نگهبان و ملجأ اسلام است خاطرنشان کرد: بهترین حافظان در جامعه، حافظان قرآن هستند.

وی با اشاره به تأکید ائمه اطهار (ع) مبنی بر لزوم توجه و ترویج قرآن در جامعه اسلامی به عنوان راه نجات بخش بشر تصریح کرد: ما همگی باید مروج و مبلغ قرآن باشیم‌.

نماینده ولی فقیه در استان سمنان تشویق و ترغیب حافظان قرآن در جامعه را موضوعی ضروری دانست و خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش و نیز دستگاه‌ها و سازمان‌های مرتبط با موضوع مهم قرآن باید در این امر (ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه) تلاش و برنامه‌ریزی هدفمند داشته باشند.

به گزارش تسنیم، در این آیین از زینب شجاعان، حافظ کل قرآن شهرستان مهدی‌شهر تجلیل شد‌.

انتهای پیام/ش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *