خرم‌آباد| ۳۰ هزار واحد مسکونی برای خانواده‎های ۲ معلول ساخته شده است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، کیومرث سلگی امشب در جلسه انجمن خیرین مدرسه ساز استان لرستان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: انجمن خیرین مسکن ساز به عنوان بخش مردمی بنیاد مسکن  در سطح کشور فعال است و در ۳۱ مرکز استان دارای تشکیلات، ساختار و سازمان است و انجمن خیرین در حدود ۱۲۰ شهرستان نیز فعال است.

وی با بیان اینکه در استان لرستان با حضور ارزشمند خیران اقدامات خیلی خوبی انجام شده است افزود: تعدادی از خیران و افراد خیراندیش و افرادی که عمدتا از سرمایه های اجتماعی استان هستند دارای تجربیات خوبی هستند و دور هم جمع شده و منابع خود را در جهت خانه دار شدن محرومان انجام می‌دهند.

مدیرعامل انجمن خیرین مسکن ساز کشور عنوان کرد: به نسبت ظرفیتی که وجود دارد شاید آنطور که باید و شاید از این ظرفیت استفاده نکرده ایم، انجمن باید تلاش های بیشتری داشته باشد و مدیران استان نیز در این راستا تلاش و حمایت بیشتری کنند.

وی بیان کرد: در کل کشور حدود ۴۰ هزار واحد مسکن ویژه خانواده های محروم و دو معلول عملیاتی شده که حدود ۳۰ هزار واحد به اتمام رسیده و میانگین هر استان حدود هزار و ۲۰۰ تا هزار و ۳۰۰ واحد است.

سلگی تصریح کرد: از ظرفیت های لرستانی های مقیم خارج از استان و کشور می توان استفاده کرد، می توان این افراد را سازماندهی و از ظرفیتی که وجود دارد استفاده کرد.

وی با اشاره به حضور انجمن در بافت های فرسوده خاطرنشان کرد: این ظرفیت وجود دارد که اگر هیئت مدیره برنامه داشته باشد و با قدرت و قوت فعالیت کند بتواند در بخشی از بافت های فرسوده ورود پیدا کرده و از این ظرفیت استفاده شود.

مدیرعامل انجمن خیرین مسکن ساز کشور با بیان اینکه یکی از معضلات بافت‌های فرسوده مسائل اجتماعی است و خیران در این مناطق می‌توانند راحت‌تر ورود کنند گفت: در بحث مسکن مهری که نیمه کاره و یا واحدهای بلاتکلیف در سایت مسکن مهر وجود دارد این ظرفیت نیز خوب است.

وی اظهار داشت: بخشی از جمعیت استان و یا حاشیه شهرها خانواده های بد سرپرست و یا زنان سرپرست خانوار است که این آمادگی وجود دارد حداقل ۳۰ درصد از نیاز یک واحد مسکونی از طریق خیرین تامین و ۷۰ درصد از طریق ستاد اجرایی تفاهم نامه شود.

سلگی افزود: در راستای مسکن دو معلول حدود برای حدود ۱۴ هزار خانواده در سطح کشور اجرا شده که بالغ بر هشت هزار واحد عملی شده و چهار هزار و ۵۰۰ تا پنج هزار واحد احداث شده و این واحدها به زودی افتتاح می‌شود.

انتهای پیام/ح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *