شهرک‌های صنعتی اردبیل زمینه برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی را تسهیل کنند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، ­اکبر بهنام‌جو صبح امروز در جلسه بررسی مشکلات واحدهای تولیدی در اردبیل ظهار داشت: شهرک‌های صنعتی هم در واگذاری زمین و هم ایجاد سایر زیرساخت‌ها باید کمک‌کار و همراه صاحبان سرمایه باشند و در این زمینه باید از برخی منافع و درآمد زودگذر خود صرف نظر کرده و به نوعی کمک‌کار تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران باشند.

وی بیان کرد: در کنار شهرک‌های صنعتی سازمان‌ها و دستگاه‌های صادرکننده مجوز باید به گونه‌ای عمل کنند تا بهترین شرایط برای فعالان اقتصادی فراهم آید تا آنها در این شرایط سخت بتوانند با انگیزه مضاعف به فعالیت خود ادامه دهند.

بهنام‌جو رویکرد اصلی دولت و مسئولان را کمک به تولید داخلی و حمایت از سرمایه‌گذاران، کارآفرینان و فعالان واقعی اقتصادی دانست و گفت: ما با همکاری و هماهنگی بانک‌ها و تمام دستگاه‌های اجرایی سعی‌مان بر این است تا در کمترین زمان و فرصت زمانی صدور مجوزها، جواز تاسیس و پروانه بهره‌برداری صادر شده و بانک‌ها نیز با نرخ سود پائین تسهیلات کمکی را در اختیار این سرمایه‌گذاران قرار دهند.

استاندار اردبیل با قدردانی از مساعدت بیمه تامین اجتماعی در تقسیط بدهی بیمه‌ای واحدهای تولیدی و کارآفرینان بیان کرد: در این شرایط سخت انتظار می‌رود همه این حمایت‌ها منجر به تقویت سنگر تولید و اشتغال مولد شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل اظهار کرد: در جلسه امروز پرونده ۱۰ واحد تولیدی که در امسال با مشکل بانکی، بیمه‌ای و یا عدم همراهی مسئولان استانی روبه‌رو بودند مطرح شد که در تک تک موارد سعی بر این بوده تا به نفع سرمایه‌گذاران و کارآفرینان مصوبات نوشته شده و زمینه اجرای آنها در کوتاه‌ترین فاصله زمانی فراهم آید.

سیدحامد عاملی تصریح کرد: در این جلسه با تدبیر استاندار اردبیل و دادستان از شهرک‌های صنعتی، بانک‌ها و بیمه‌ها خواسته شد تا با تسهیل قوانین، مقررات و شرایط حمایت همه‌جانبه را از صاحبان تولید انجام دهند.

وی گفت: با توجه به اینکه ۸۰ درصد واحدهای تولیدی استان در داخل شهرک‌های صنعتی قرار دارد ضروری است این مجموعه با تسهیل شرایط، فضایی را فراهم کند تا کارآفرینان با دغدغه کمتر و اطمینان خاطر بیشتر به تولید خود ادامه دهند.

انتهای پیام/ش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *