ممنوعیت صادرات خوراک دام سبب اخراج کارگران شده است ‌

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، نظر افضلی در تذکر کتبی به وزیر جهاد کشاورزی و وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: از آنجائی که صادرات خوراک دام و طیور بدون در نظر گرفتن نظر کارشناسی ممنوع شده است باعث تعطیلی کارخانجات خوراک دام و طیور استان خراسان جنوبی و شرکت ستاره کیان بیرجند شده است که بر مبنای صادرات به کشور افغانستان تاسیس شده و فعالیت می‌کند.

وی افزود: ممنوعیت صادرات خوراک باعث تعطیلی و اخراج کارگران این کارخانجات به علت کاهش ظرفیت تولید شده ‌بنابراین لازم است در این مورد تجدید نظر شده و کارخانجات خوراک دام و طیور استان‌های مرزی با در نظر گرفتن تعرفه یا عوارض از این امر مستثنی شده تا شاهد بیکاری و اخراج کارگران این کارخانجات نباشیم.

نماینده مردم شهرستان‌های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی گفت: بازنگری در مورد ممنوعیت صادرات خوراک دام و طیور – کارخانجات خوراک دام استان خراسان جنوبی و کارخانه خوراک دام و طیور شرکت ستاره کیان شهرستان سربیشه استان خراسان جنوبی به کشور افغانستان از موارد این تذکر کتبی به وزیر بود.

تذکر نماینده نهبندان و سربیشه به وزیر رفاه

افضلی همچنین در چند وقت اخیر به وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی هم در زمینه توزیع نامناسب سبد کالا در شهرستان‌های نهبندان و سربیشه  تذکر داده بود که سبب ناراضایتی شدید مردم در روستاها و شهرها شده است.

وی افزود: از آنجایی که سونامی وحشتناک ۲۰ ساله خشکسالی برای روستائیان و عشایر شهرستان‌های فوق رمقی باقی نگذاشته ‌لازم است در زمینه آن دسته از افراد که تحت پوشش نهادهای حمایتی نیستند و سبد کالا دریافت ننموده‌اند و وضعیت معیشت آنها مشابه مددجویان تحت پوشش است دستور لازم برای بهره‌مندی از سبدکالایی به عمل آید و سامانه اعلامی به هیچ عنوان پاسخگو نیست که لازم است تدبیر لازم اندیشیده شود.

انتهای پیام/ش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *