واکنش مسئولان به تعطیلی پروازهای پارس‌آباد‌

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پارس‌آباد، فرودگاه شهرستان پارس‌آباد مغان در سال ۱۳۵۲تاسیس و در سال ۱۳۸۱ بنا به نیازهای موجود در منطقه از شرکت کشت و صنعت مغان منفک و تحویل شرکت مادر تخصصی فرودگاه‌های کشور شد که هم اکنون با قدمت ۴۴ ساله یکی از قدیمی ترین فرودگاه های کشور به حساب می‌آید.

این فرودگاه که پروازهای آن تا ۴۰ سال برقرار بود از سال ۹۰ تا ۹۶ به منظور بهسازی سطوح پروازی، تعریض باند، زیر ساخت‌های ارتباطی و فناوری اطلاعات تعطیل شد تا مجددا بعد از ۷ سال تعطیلی در ۲۱ دی ماه ۹۶ با اعتباری بالغ بر یک هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال با استقرار سیستم‌‌های نوین ناوبری و توسعه باند برای فرود هواپیماهای پهن پیکر با حضور مسئولان کشوری افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

پروازهای فرودگاه شهرستان پارس آباد مغان در مسیر تهران – پارس‌آباد و بالعکس در حالی از سال گذشته تا بهمن ماه ۹۷ بدون تاخیر و با استقبال مسافران رو به رو بود که اخیرا پروازهای آن از اول اسفندماه ۹۷ بدون اطلاع قبلی تعطیل و روزهای خلوت و بی سر و صدای خود را سپری می کند.

علی علایی فرماندار شهرستان پارس‌آباد در گفت‌وگو با خبرنگار  تسنیم در پارس‌آباد، به پیگیری‌های انجام شده در رابطه با تعطیلی فرودگاه پارس آباد گفت: برای برقراری پرواز های این فرودگاه پیگیری‌های لازم انجام گرفته و با مدیر عامل هواپیمایی کشور نیز برای برقراری پروازهای این فرودگاه در کمترین زمان مذاکراتی انجام یافته است.

وی دلیل تعطیلی فرودگاه پارس‌آباد دلیل تعطیلی فرودگاه پارس‌آباد را از زبان مسئولان فرودگاه کمبود خلبان شرکت هواپیمایی ایران ایر دانست و اظهار کرد: مردم هیچ نگرانی بابت تعطیلی فرودگاه و در رابطه با استمرار آن نداشته باشند.

علایی با بیان اینکه فرودگاه این شهرستان زیان‌ده نیست افزود: در این فرودگاه به اندازه کافی مسافر وجود دارد و در طول این مدت نیز هیچگونه تاخیری در پروازهای آن صورت نگرفته است.

فرماندار پارس‌آباد با اشاره به پروازهای جایگزین این فرودگاه بیان کرد: در راستای رونق بخشی فرودگاه پارس‌آباد مغان پروازهای جایگزین برای این فرودگاه مد نظر گرفته شده است و به تمامی سازمان‌ها و ادارات نیز در رابطه با پرواز جایگزین اطلاع رسانی شده است و در صورت لغو پرواز فرودگاه اردبیل می‌توان پرواز جایگزین را در فرودگاه پارس‌آباد مغان انجام داد.

وی افزود: با توجه به اینکه برقراری پرواز جایگزین در فرودگاه شهرستان پارس‌آباد مغان مستلزم احداث جایگاه سوخت است می‌توانیم برای تامین سوخت آن نیز از طریق مخزن سوخت سیار همین فرودگاه استفاده کنیم.

سید پیمان آتش زر نیز در گفت‌وگو با خبرنگاران به لغو پروازهای فرودگاه پارس‌آباد اشاره کرد و اظهار کرد: فرودگاه شهرستان پارس‌آباد مغان به هیچ عنوان زیان‌ده نیست و باید مسئولان استانی و شهرستانی نیز از این فرودگاه که نماد قابلیت توسعه منطقه مغان است استفاده کنند.

رئیس فرودگاه شهرستان پارس‌آباد مغان با اشاره به تلاش مسئولان در راستای بازگشایی پرواز های این فرودگاه گفت: تلاش و رایزنی های استاندار و نماینده مردم شهرستان‌های پارس‌آباد و بیله سوار در مجلس می تواند مانع از تعطیلی پرواز های این فرودگاه شود.

وی با بیان اینکه لغو پروازهای این فرودگاه مشکلات زیادی را برای مردم مرزنشین این منطقه به بار آورده است تصریح کرد: فرودگاه پارس‌آباد که بعد از گذشت ۷ سال تعطیلی با اعتباری بالغ بر یک ۷۰۰ میلیارد ریال و با تجهیز سیستم های نوین ناوبری و با توسعه باند جهت فرود هواپیما های پهن پیکر افتتاح شده بود که تعطیلی یکباره آن مشکلات زیادی را برای اهلی مرزنشین این منطقه به بار خواهد آورد.

انتهای پیام/ش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *