اتاق بازرگانی اهواز نیازمند تغییرات جدی در حوزه سیاست‌گذاری است

صادق اهوازی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اهواز، بابیان اینکه محوریت قرار دادن مدیریت اتاق بازرگانی بر پایه صدور کارت بازرگانی یک اشتباه استراتژیک بزرگ است؛ اظهار داشت: صدور کارت بازرگانی یکی از هزاران وظیفه‌ای است که اتاق بازرگانی باید به آن بپردازد و نباید با پرداختن به این موضوع از دستیابی به اهداف بخش خصوصی در حوزه اقتصاد غافل شود.

وی افزود: حاشیه‌های فعالیت اقتصادی بسیار زیاد است اما این حواشی نباید بر مسائل اساسی تجار سایه‌اندازی کند.

این کارشناس مسائل اقتصادی و بازرگانی بابیان اینکه اتاق بازرگانی باید بر محوریت اقتصاد و صنعت برنامه‌ریزی کند، عنوان کرد: اتاق بازرگانی باید این توانایی را داشته باشد که علاوه بر رایزنی با دولت جهت تسهیل در انجام فعالیت‌های تجاری، در همه بخش‌های اقتصادی ورود کرده و جهت پیشبرد اهداف خود به دولت مشاوره دهد.

عضو اتاق بازرگانی اهواز با اشاره به اینکه اتاق بازرگانی باید گزارش منابع و مصارف اعتبارات را به‌صورت شفاف اعلام کند، ادامه داد: عدم ارائه گزارش عملکرد و مشخص نبودن جایگاه اتاق بازرگانی اهواز در میان سایر اتاق‌های بازرگانی کشور سؤالاتی را در ذهن افراد به وجود آورده که نیازمند پاسخ صریح رئیس آن است.

اهوازی تصریح کرد: یکی از ضعف‌های اتاق بازرگانی اهواز در سال‌های اخیر عدم مشورت هیئت‌رئیسه در خصوص نحوه اداره امور با اعضا است که امیدواریم این ضعف نیز در آینده برطرف شود.

وی بابیان اینکه اتاق بازرگانی اهواز نیازمند تغییرات جدی در حوزه سیاست‌گذاری است، گفت: با اجرای برجام فضای کسب‌وکار به‌ سوی بهبود پیش رفت که اتاق بازرگانی می‌توانست از این فرصت حداکثر استفاده را داشته باشد اما متأسفانه تعلل در عمل به برخی امور محوله سبب پایان یافتن این فرصت برای تجار شد.

این فعال اقتصادی خوزستان افزود: در صورت ادامه یافتن برخی سیاست‌های غلط در اتاق بازرگانی اهواز، در آینده شاهد آسیب‌های جبران‌ناپذیری به اقتصاد استان خواهیم بود.

عضو اتاق بازرگانی اهواز عنوان کرد: وجود برخی افراد بی‌انگیزه و حاکمیت تفکر دولتی در اتاق بازرگانی سبب دور شدن این اتاق از مأموریت‌های اصلی خود در خصوص توانمندسازی و ارتقا عملکرد اقتصادی استان و همچنین کاهش نقش این اتاق در بازارهای جهانی شده است.

وی ادامه داد: فارغ از اینکه چه کسانی در انتخابات اتاق بازرگانی پیروز می‌شوند باید یادآور شد که اتاق بازرگانی نیازمند تغییر نگرش در سیاست‌های راهبردی است و این مسئله فقط با مشارکت همه اعضا و استفاده از متخصصان و کارشناسان در تصمیم‌گیری‌ها محقق می‌شود.

اهوازی تأکید کرد: اتاق بازرگانی با تغییر روند ارتباط بخش خصوصی و دولتی و تسهیل در این امر، در بسیاری از حوزه‌ها بستر لازم برای مقابله با تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی دشمن را فراهم کند.

انتهای پیام/ ع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *